| crissa20 a întrebat:

cu ce as putea asorta niste balerini ca acestia?

http://ligo.ro/balerini-jad12a-5287-bj-5942480293242--p5 11578.html
Merge la rochite, la blugi?
Funda pentru cele mai multe idei!

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Foarte frumusei balerinii, sa-i porti sanatoasa daca tocmai i-ai achizitionat. Dupa parerea mea balerinii astia ar merge cu o rochita scurta, de culoare crem putin larguta in sus, apoi stransa in talie, iar jos sa fie ceva mai stramta. Merge si cu o pereche de blugi scurti, ca tot a navalit canicula peste noi, si un maieu mai largut cu imprimeu animal-print ca si balerinii, de culoare maro/crem, bagat in blugi, si o gentuta tip plic neagra sau maro inchis cu ceva model, sau nu stiu, te orientezi pe moment. De asemenea merge si la blugi lungi, niste blugi tip colanti, ca am vazut ca se poarta, si o bluzita larga, vaporoasa, cu mai multe culori vii, printre care si maro deschis sau crem (dar sa fie destul de vizibil), stransa in talie cu un snurulet crem deschis sau negru (si cand zic bluza in culori vii, ma gandesc la niste modele cam ca asta http://4.bp.blogspot.com/......NY4967.JPG dar cu o gama mai larga de culori pe ea, cum ar fi verde, turcoaz, albastru, rosu, portocaliu, violet), iar ca accesoriu o bentita sau un elastic tot asa crem, si o gentuta-plic in ton cu balerinii sau cu una din culorile bluzitei. Cand mergi la shopping, ia-ti si balerinii cu tine si te orientezi la magazin cam cu ce s-ar potrivi. Pa pa!

| Pau a răspuns:

Heey!
Sunt superbi blerinii :X
Dupa parerea mea, merg atat la blugi, cat si la rochite sau fustite.
In principiu, ar fi de preferat sa folosesti pentru rochita una dintre culoriile ce se regasesc pe balerini.Ai putea la fel de bine sa iti iei o rochita animal print, dar imi e sa nu fi prea cu 'print' :)) http://www.starshiners.com/ro/rochii/rochie-fofy-wilddream-brown
In cazul in care vrei sa ii porti cu blugi,poti lua o pereche de blugi negrii,crem,albi,maro,sau,de ce nu,si cei clasici (albastri) merg de minune daca ii pui intr-o combinatie cu un tricou/maieu/camauta de culoarea baleriniilor (deci, negru, crem, alb sau maro)
Desigur, sa nu uiti de accesorii daca vrei sa ii dai un plus tinutei tale

| MihaelaMykydutza a răspuns:

Pai la rochite...dar la blughi stramti cu o bluza draguta ar arata superb.

| roxanabombonik a răspuns:

Pai ar merge la rochite dar si ci blugi pentru ca crem, negru, alb, gri sunt culori elegante si merg cu orice culoare