| Frrramboise a întrebat:

Cum fac sa ma bronzez mai repede? Ca sunt alba..stravezie chiar laughing) si vreau sa ma rumenesc si eu putin >:". Exista ceva creme ca sa ma bronzez mai repede?
Dau funda pentru cele mai multe si mai bune sfaturi :*

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt creme autobronzante dar și cele fotoprotectoare care le aplici obligatoriu înainte de expunerea la soare.
Pa, pa.

| PennyLane a răspuns:

Eu nu am fost niciodata "fana" a bronzului... am pielea foarte alba si imi place asa.
DAR, am observat la prietenele mele ca, in afara de uleiurile de plaja cu efect de "sporire" sau de autobronzante (poti cere recomandarea unui farmacist sau a unui expert in ingrijire corporala - de exemplu, chiar reprezentantele unor brand-uri din incinta hipermarketurilor te pot ajuta), folosesc ulei de masline sau chiar bere cand merg la plaja.
Bafta si sper ca te-am putut ajuta! Foloseste, totusi, protectie solara, mai ales daca ai pielea alba. Nu sta la soare la orele cele mai periculoase. Si ai grija la insolatie! Nu uita sa bei multa apa! Face minuni! (:

| Chαяtreux a răspuns:

Exista creme autobronzante, dar la unele ramane bronz cu pete. Si nici nu este sanatos. (dar pentru o seara, un bal, o petrecere ceva, sa zicem ca ar merge). Daca vrei pentru mai mult timp, mergi la plaja, si foloseste eventual o crema care sa te ajute sa te bronzezi. Eu spre exemplu am emulsie de splaja spf 10 Uva, de la Gerovital sun. Dar sunt multe altele

| Iubibilăă a răspuns:

Mai asteapta pana la vara. In vara va fi soarele mai puternic si te vei bronza pe plaja.

| Diavolcata a răspuns:

Cel mai natural este sa mergi la plaja. Eu am fost la mare si mereu stateam in apa.si apoi m-am pus putin pe plaja.am stat vreo 2 min si deja se vedea diferenta. Lotiunile bronzante nu cred ca sunt bune pentru piele.deoarece forteaza pielea sa se transforme intr-o culoare de bronz, nu o branzare cu soare, o bronzare fortata.
La plaja in fiecare zi dar in orele recomandate, asa vei avea un bronz frumos, nu o sa te arzi sau cojesti. Foloseste o crema cu factor de protectie mai mic (5-10). Dupa plaja hidrateaza-ti pielea cu creme dar nu uita sa bei si apa si sa mananci fructe.

| Camelisa a răspuns:

Sunt cativa pasi pe care trebuie sa ii urmezi pentru a avea un bronz superb. Daca te documentai putin aveai raspuns la tot.
In primul rand exfoliaza-ti pielea(cu ulei de masline, zat de cafea si vitamnina E uleioana, amesteci te dai pe piele stai cateva minute apoi clatesti cu apa rece(apa rece iti inchide pori)) iar apoi pentru bronzare poti folosi ulei de masline.
Eu nu as merge pe produsele din comert, creme si toate prostiile am impresia ca nu isi fac efectul precum scrie pe ambalaj"ulei pentru un bronz incredibil" really?
Deci na bafta!