| Antonia90 a întrebat:

happy
Cum pot face să îmi crească părul şi unghiile mai repede?
O zi bună! happy

Răspuns Câştigător
| Raluca1724 a răspuns:

Foloseşte ulei de ricin atât pentru păr, cât şi pentru unghii. Ca să nu se exfolieze unghiile trebuie să ai o bună alimentaţie în calciu, este recomandat să-ţi dai unghiile cu ojă incoloră, pentru că întăreşte unghiile. Ca să-ţi crească părul mai repede, trebuie să te duci periodic la salon să-ţi taie vârfurile. Trebuie să faci mişcare şi să tratezi părul cu blândeţe. Vitaminele A (făina de grâu, măl-ai, ardei gras, ceapă verde, morcov, spanac, roşii, caise, prune uscate, gălbenuş de ou, lapte şi produse lactate). Vitamina B (carne, peşte, fasole uscată, pâine şi cereale, unt de arahide). Vitamina C (majoritatea legumelor şi fructelor – lămâi, portocale, kiwi etc). Vitamina E (uleiurile vegetale de floarea soarelui, porumb, soia şi măsline, nuci, seminţe de floarea soarelui, cereale integrale, carne de peşte, ulei de arahide şi legume frunzoase, verzi). Toate acestea sunt esenţiale în ceea ce priveşte creşterea părului. Eventual, vei consuma câte puţin din toate în fiecare zi şi plus la aceasta trebuie să ai şi o alimentaţie bună.
Sursa : http://www.cosmocity.ro/......epede.html
Raluca.

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Am auzit ca uleiul de ricin te ajuta happy incearca mai multe tratamente naturiste.Succes!

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta si la cresterea parului cat si la cresterea unghiilor.Eu am incercat si a avut efecte.Pentru par daca vrei poti sa-l aplici in combinatie cu galbenus de ou daca vrei sa aiba si stralucire dar poti sa-l aplici si simplu doar uleiul de ricin.Indicat este sa-l aplici pe par 1 data pe saptamana sau cel putin de 2 ori iar pe unghii in fiecare zi sau din 2 in 2 zile.Am auzit ca e bun si pentru cresterea genelor dar nu stiu exact pentru ca nu am incercat.Si pentru cresterea unghiilor este la avon o solutie rosie in sticluta mica eu am incercat-o e foarte bune intareste unghiile dar si cresc foarte repede. Pur si simplu vedeam cum imi cresc unghiile de la o zi la alta.La inceputul saptamanii aveam unghiile scurte iar pe parcursul saptamanii m-am dat in fiecare zi cu acea solutie si la sfarsitul saptamanii aveam unghiile mari am ramas chiar uimita.Incearca si tu ti-o recomand e foarte buna cel putin la mine efectul asta l-a avut, dar trebuie cel putin o jumatate de ora sa nu mai faci ca sa iti intre solutia in unghii pentru ca nu este ca lacul ca se usuca pe unghii. Daca nu incearca cu ulei de ricin stiu sigur ca are efect.

| deeeeeeaaa a răspuns:

Sunt multe metode. totul se bazeaza pe o alimentatie sanatoasa love struck

| oanna_7222 a răspuns:

Uleiul de ricin

este bun atat pentru par si unghii cat si pentru lungirea genelor si cresterea rapida a sprancenelor big grin

| noName_8681 a răspuns:

Hmmm, si eu am problema asta straight face. as putea sa iti zic sa folosesti ulei de ricin si alte chestii... dar mai bine consulta un medic.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam cat costa un ulei de ricin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tineti parul impletit si o sa vezi schimbarea

| oana_2170 a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin, e si ieftin. il poti cumpara de la farmacie(eu de acolo imi iau) il dai la radacini.mai este bun pentru. sprancene si gene le fac mai dese si lungi.stai cu el pe cap cat de mult suporti cate o data stau si o noapte intreaga da vara mai putin ca nu am chef sa imi fie si mai cald asa ca stau cam 5 ore...