| ChrisstinaXdddddddd a întrebat:

Cum pot invata sa am accent frantuzesc? Ceva metode?

4 răspunsuri:
| ElShaarawy a răspuns:

Exerseaza cititul in limba franceza.Asa iti vei accentua citirea si tot odata accentul.Numai bine!

| h3r a răspuns:

Mai bine invata sa vorbesti corect in romana, decat sa ai accent frantuzesc.
Dar nah, daca asta e moftul tau, sfatul meu este sa citesti si sa vorbesti cat mai mult in franceza. In exersare consta totul.

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru h3r):

Stii tu ca nu vorbesc bine in romana?! Si nu este moftul meu dar peste 1 luna vin cativa francezi la liceu si profesoara ne-a zis sa incepem sa vorbim cu accent!