| publicname a întrebat:

Cum sa vorbesc cu accent frantuzesc, asa, rrrr-it :X?

11 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Uita-te la filmul Paris Je t'aime. O sa-ti placa cu siguranta.

| diana a răspuns:

Asculta melodii in franceza si uita-te la filme in franceza.happy

| Casiana a răspuns:

Multa prctica si putina inclinatie pentru limba franceza...

Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un creion in gura. Dar de ce sa faci simulacrul asta? Zau!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerei unei profesoare de franceza sa te ajute
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar fi mai multe variante:
-du'te si stai o perioada de timp in Franta si te vei obisnui;
-cere'i profesoarei de franceza sa iti ofere ajutor;
-du'te la niste cursuri speciale de limba franceza;
-fa tot posibilul sa racesti, si sa fii racita, sa ai nasul infundat ca sa vorbesti pe nas ( sunt cuvinte care se pronunta nazal ).
Insa pentru a te duce la cursuri sau pentru a ii cere cuiva ajutorul trebuie sa ai vointa, ambitie, si inclinatie spre minunata limba franceza.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dc vrei sa vb "rrr-it"?hee hee) eu asa vorbesc.si nu imi place deloc...am impresia k multi rad de mine... da ei zic k le place cum vorbesc...oh go on...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand pronunti r tine limba mai in spate.ca si cum ai avea-o mai scurta si lipeste...`fundul` limbii de cerul gurii. Daca iti dai silinta si vorbesti o vreme asa te vei obisnui...

| Swagers a răspuns:

Eu am accentul asta din naștere si cam ma rușinez sa spun aceasta literasad

| Ceclan_Lorena_1996 a răspuns (pentru Swagers):

De ce? este frumos sa ai accentul asta inca din nastere eu as fi mandra in locul tau mai ales la ora de franceza.eu as vrea sa am accentul asta dar nu îl am

| Swagers a răspuns (pentru Ceclan_Lorena_1996):

Mai stiu eu...