| IzvorulDeIntelepciune a întrebat:

Care este in opinia voastra cel mai sexy accent setrain? Frantuzesc, italian, englezesc, kazahstanez, filipinez?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici unul nu e sexy. Sexy este un individ care vorbeste corect, fara accent, fara greseli, limba literara. Fiindca asa stii ac e inteligent, citit si neprefacut. Un accent prefacut este neplacut si arata ca persoana nu este atenta cu limbajul sau si nu foarte politicoasa cu cei cu care vorbeste.

| Mayar a răspuns:

Frantuzesc big grin
Mie mi se pare ca limba franceza are o anumita melodicitate romantica. Si celelalte limbi sunt frumoase si interesante, desigur, dar limba franceza, in fine, accentul frantuzesc m ise pare romantic. Nu pot folosi termenul 'sexy' pentru ca mi se pare aiurea si nepotrivit sau nu stiu eu sa il folosesc din moment ce nu il folosesc niciunde in vorbirea mea.
Dar tu ce parere ai?

| IzvorulDeIntelepciune explică (pentru Mayar):

La femei clar cel britanic.

| suntserios a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Accent britanic la femei = femeie din UK = tara cu cele mai urate femei

| IzvorulDeIntelepciune explică (pentru suntserios):

Inseamna ca n ai prea fost prin Uganda, Republica Democrata Congo, Etiopia, China, India. In Anglia sunt doua tipuri de femei: alea foarte urate care sunt majoritare si ale extrem de frumoase, de nu mai gasesti asa ceva decat poate prin Australia. Dar aici vorbeam de accent.

| Mayar a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

"La femei clar cel britanic."

smug

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun accent. Prefer sa le aud vorbim in limba materna.

| RAY a răspuns:

Frantuzesc =este foarte sexy