| Fluturee a întrebat:

Cum pot sa ma ingras cat se poate de rapid? Am 15 ani, 43 de kg si tin sa mentionez ca am 1.76! Urgent am nevoie de ceva care sa functioneze.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shaorma.

| meli120 a răspuns:

Poti sa mananci, daca nu depui, nu stiu daca se aplica in cazul tau.
Evita stresul si mananca multa paine, cartofi.Dormi cat mai mult, se zice ca somnul ingrasa si cunosc persoane(nu se aplica la toata lumea).
Nu bea cafea si nu fuma in perioada in care vrei sa te ingrasi macar.
Mananca la ore cat mai tarzii si multe dulciuri(de preferat inainte sa adormi).
Mananca de cat mai multe ori pe zi.
Rezumate la sporturi necesare si simpliste(in caz ca e nevoie).
Repetati mereu in cap ca tie foame.
Nu te plange de kg ca subconstientul nu o sa iti permita sa mai pui pe tine.
5-6 mese pe zi la ore fixe, multe alimente ce contin proteine si carbohidrati, carne oua lapte paste legume fructe multa apa
cea mai potrivita cura de ingrasare este cea cu polen...incepi cu un sfert de lingurita de polen dimineata pe stomacul gol si continui in fiecare zi pana se umple lingurita...
Sper ca te-am ajutat!

| Fluturee explică (pentru meli120):

Mananc paine si dulciuri de sparg Parisu`... Dorm 12 ore pe zi, dar problema e cu mancarea ca nu pot sa mananc la ore fixe! Si mananc doar o data pe zi, atunci cand imi este foame! sad Nu stiu ce sa fac

| meli120 a răspuns (pentru Fluturee):

Incearca sa iti spui in subconstient ca tie foame si chestii de gen!

| Danielllle a răspuns:

Fa sport intens, dupa maninca ceva cu multe proteine(carne brinza oua etc.)eu asa m-am ingresat vreo 4 kg..mai mult s-a vazut in cm decit in kg.am mers la sala + consulatie la nutritionist.

| PisicelRawwr a răspuns:

Mananca de 3 ori pe zi, bea multa apa!

| UltimateSpartac a răspuns:

Pizza,Shaorma,Fast Food!
Du-te la McDonalds/KFC that so good!