| TheFashion a întrebat:

Stiu ca suna ciudat ca in loc sa slabesc vreau sa ma ingras? Ceva idei? Eu am 1.37 si am 30 kg si as vrea sa am 35-37 kg si as vrea sa ma inalt cumva.Din nou vreo idee
? Un sport ceva?

Răspuns Câştigător
| popalexandra1234 a răspuns:

Buna.Inteleg prin ce treci, pana acum vreo 2 ani asa eram si eu.O fetita mica, de inaltime si aveam impresia ca nici nu pot si remarcata undeva din aceasta cauza.Insa de atunci am crescut dintr-o data si lumea se mira.Cred ca asta tine de schimbarile prin care trecem noi fetele..stii tu.Nu e bine nici sa te ingrasi ci chestia e sa te dezvolti. Poti face asta doar prin sport. Poti alerga, daca stai la casa ca mine, seara la apus e super fain. Poti merge la baschet, handball, volei... poate fotbal daca iti place.Totusi cred ca de la prea mult sport o sa si slabesti. straight face.La fel e si la cresterea in inaltime...prin sport, cum ti-am scris mai sus. Daca totusi vrei sa te ingrasi totusi poti manca fastfood, multa carne, paine. Poti sa iei si multe vitamine.Dar cred ca in principal ar trebui sa mergi la doctor.El te poate ajuta.Depinde acum ce varsta ai.Depinde daca ai menstruatie pentru ca eu de atunci am inceput sa ma dezvolt. Sper ca te-am ajutat si daca vrei putem sa mai vorbim, sa iti spun mai detaliat cum a fost la mine si daca a fost cum este acum la tine iti pot spune ce am facut.:*

10 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Salut.de ingrasat ti-as propune fastfood(doar sa nu ramai dependent/a)si de crescut in inaltime as spune baschet(e chiar foarte bun)sau http://www.youtube.com/watch?v=6quXSa6ajzs si asta http://www.youtube.com/watch?v=RMpt6aCIgVA

| soloangel01 a răspuns (pentru soloangel01):

Si inotul e foarte bun, ca tot e sezonuwinking

| DAnc3 a răspuns:

Mnanaca mult, de cel putin 4 ori pe zi si cu paine, si daca vrei sa te inalti fa inot.

| PVAAVU a răspuns:

Fato,esti CRAZY. Fetele grase nu sunt de invidiat, nu sunt la moda.Cat despre a te inalta, mananca sanatos!sad

| ShadeAdda a răspuns:

Mananca mai mult din punct de vedere caloric ceea ce ai mancat pana acum. Nu ma refer la dulciuri sau alte porcarii. Ma refer la fructe, carne, legume, tot ceea ce are proteine si te mentine sanatoasa. Desi, la inaltimea ta, greutatea ta e in regula e.e...
Orikum, ca sport iti sugerez categoric baschetul (te inalta) si inotul (te intinde). De asemenea gimnastica si cateva exercitii de intinderi nu strica. Merge si yoga. Si zilnic stai cateva minute pe varfuri cu mainile intinse. Functioneaza daca nu uiti sa le faci.
Nu-ti face griji, acum ca e vara corpul tau nici nu consuma prea multe calorii zilnic (de-aia peste tot scrie ca trebuie sa ai mese cat mai usoare si simple vara), asa ca sa te ingrasi nu va fi o misiune prea grea.
Good luckwinking

| TheFashion explică:

Gata TPU ar trebui sa am 32 kg dupa normele balcanice dupa cele din Romania!

| osnapitzdiana a răspuns:

De ce sa te ingras? Scuza-ma dar suna stupid! Cand aveam 1 37 la inaltime aveam intre 20 si 25 de kg...e foarte bine...acum am vreo 1, 60 si 37-38 kg. Nu e o idee buna crede-ma!

| osnapitzdiana a răspuns:

Asculta-ma ce vrei tu e stupid! Foarte stupid, imi cer scuze dar eu cand aveam 1, 37 la inaltime aveam intre 20-25 kg. Esti sigura? Ceea ce-ti spun oamenii astia sunt prostii! Cum sa bagi in tine numai fast food?!? Sau sa mananci de nu stiu cate ori pe zi! Gandeste-te, eu acum am aproape 1, 60 la inaltime si am vreo 37-39 kg! Nu e bine! Nu asculta toate prostiile, formele nu ai de-aface cu cat de grasa esti, daca asta iti doresti! Ramai slaba caci e bine! Succes!

| TheFashion explică (pentru osnapitzdiana):

Fi atenta normal ca vreau sa ma ingras si sa cresc daca am 12 ani si sunt asa de mica.Tooata lumea imi spune asta nu vreau sa fiu grasa vreau doar sa fiu normala si implinita! Toti se socheaza cand le spuna ca am doar 30 kg si 1.37 inaltime!