| MeGeorGiAnna a întrebat:

cum pot scapa cat mai repede de cosuri?

13 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Cumpara de la farmacie Zineryt,e foarte bun si se vad rezultatele dupa cateva zile.Ti-l recomand fundita?

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Wow. problema asta o am si eu.sad

| RealLife a răspuns:

Te poti duce la cosmetica, dermatolog. poti folosi sapunul de sulf, o lotiune tonica si crema

| RealLife a răspuns:

Zynerit l-am folosit si eu.la un moment dat nu-si mai face efectul.depinde si de ten.

| psycho_5607 a răspuns:

Buna Jojo.
Si eu am avut problema asta laughing ca toata lumea, de altfel.
Nu aveam acnee, doar cosuri pe frunte, barba.
AM folosit o solutie tonica de la garniere si o crema tot de la garniere. In 2 saptamani aveam fata curata, curata.
Succes. Fundita :*

| byoana a răspuns:

Buna, daca nu vrei sa arunci bani pe tot felul de creme incearca cu pasta de dinti.Pasta de dinti usuca piele si prin uramare si cosurile, da vezi nu pune multa pasta de tinti numa asa putina.
Bafta!

| FeelTheRainbow a răspuns:

Am auzit ca ceaiul de papadie ajuta.Eu nu am incercat pentru ca mi-au trecut cosurile. Da` am avut si eu problema asta.Stai cill ca o sa treaca

| Andreea_1219 a răspuns:

La fel sunt si eu.straight face

Recomand fondul de ten de la Avene. Este un produs dermatocosmetic noncomedogenic (nu astupa porii). Eu pana mai acum cateva luni foloseam numai produse ieftine si am inceput sa am probleme cu tenul: roseata, mancarime, cosuri, pete, etc.
Am inceput sa ma documentez serios despre cosmetice si intr-un final m-am oprit la fondul de ten Avene (pe care nici eu nu il folosesc zilnic); crema Hidrance Optimale legere (crema hidratanta de zi cu SPF 20 si cu particule care absorb sebumul).
Mi-am mai luat gelul de curatare de la vichy si gelul de curatare de la bioten/ elmiplant.
Avene si Vichy sunt intr-adevar produse scumpe (fondul de ten este aprox 70 RON) dar mai bine ma abtin de la alte cumparaturi si am grija de tenul meu caci pentru mine aspectul pielii este prioritar.

| PaulaPSM a răspuns:

Deci eu la inceput am folosit Zineryt... dar dupa o peroioada parca nu a mai functionat, asa ca mai nou am incercat Scynoren...la mine a dar roade. Daca crezi ca ai prea multesau exagerat de multe cel mai bine ii sa consulti un dermatolog, el va stii cel mai bine ce e bine sa folosesti pentru tenul taubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasta de dinti e cea mai buna solutie chiar si la tenul cel mai problematic

| mihaela_3438 a răspuns:

Cel mai bun este zineryt-ul
costa cca 40 RON
dar este f bun
tratamentul dureaza 3 luni
dar eu il folosesc de o luna si nu mai am deloc cosuri
ti-l recomand.
bune sunt si produsele de la garnier
dar sunt mult mai scumpe
funditabig grin?

| galy a răspuns:

Am avut si eu problema astalaughing
foloseste pasta de dinti sau pasta de rasbig grinbig grinbig grin
suna cam naspa stiulaughinglaughing dar merewinking