| Pauliiici a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri cat mai repede?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CandTrandafiriiMor a răspuns:

Buna!
Mastimasca cu ou : il spargi si separi albusul de galbenus. Albusul intr-o cana/castronel, galbenusul in alta. Prima oara te dai cu albus(eu folosesc pensula pentru vopsitblushing), stai cam 15 min si te clatesti. Apoi te dai cu galbenus si tot cam la fel stai. O sa ai o piele fiiina love struck De bebebig grin

Dupa poti folosi o lotiune tonica cu aspirina. DA,ai citit bine. Si nu, nu trebuie sa ti`o cumperi. Tot homemade iei cateva aspirina le pisezi(pana sa fie pulbere) si apoi pui jumatate de cantitate apa, jumatate otet. Adica: daca tu vrei 500 de ml de lotiune tonica, pui 250 ml de apa, 250 de otet. Sper ca ai prins ideeabatting eyelashes Cu toate astea, trebuie sa clatesti cu apa calduta.

-mai poti folosi masca cu apirina :iei cateva pastile, pui vreo 10 ml de apa(pentru a se dizolva) si pui iaurt/miere (cat crezi tu ca iti trebuie pentru o masca

-altceva pentru cosuri ar fi scrubul cu malai

-sau,alt scrub : tai o felie de rosie(incearca sa nu fie foarte coapta) si o dai prin zahar pudra,apoi te dai pe fata,e super:X

-altceva,albusul unui ou il amesteci cu musli si ti`l pui pe zonele cu puncte negre(nas, barbie sau frunte, depinde unde ai)

- Si ceva ce o sa te mire love struckIei o discheta de vata si o inmoi in...sampanie! E suuuuuuuuper. Asta e cea mai buna lotiune/masca/sau cum vrei sa o numesti. iti lasa un tenn. drooling

Sfataca unii utilizatori iti vor zice sa cumperi Zineryt, nu cumpara pentru ca este 50 RON si nu face nimic.

| DyutzzuDragutzzu a răspuns:

Incearca sa nu le infectezi! Si pentru a scapa de ele trebuie sa te duci la farmacie si sa iti cumperi o crema sau poti face comprese cu argila.