| Andrada05 a întrebat:

Cum pot scapa mai repede de cosuri?

Răspuns Câştigător
| farcasgiulia a răspuns:

In primul rand, sa nu iti storci cosurile. In al doilea rand da-te in fiecare zi cu Skinoren ( dimineata si seara ) inainte de asta demachiazate pentru a avea fata curata. O data pe saptamana da-te cu lamaie: tai o lamaie in doua si, cu miscari circulare o aplici pe fata. Dupa aproximativ 40 de minute sa te speli pe fata. Tot o data pe saptamana ti-as recomanda sa iti faci un,, aluat '' cum zice tata. Adica: amesteci faina cu apa. ti-o aplici pe fata si o sa simti la un moment dat ca te,, strange '' de fata, cand vezi ca e suficient de tare' o dai jos cu apa si eventual cu un disc demachiant. Cateva sfaturi in plus: Sa nu te stergi cu prosopul altcuiva! Ia-ti un prosop al tau pe care il poti pastra in camera ta, si cu care sa nu se stearga nimeni altcineva decat tine. Si al doilea sfat ar fi: Sa nu te culci demachiata! si Sa nu cumva sa nu te demachiezi si dimineata cand te-ai trezitlaughing Succes! si ai mare grija de tine:*

6 răspunsuri:
| Primo a răspuns:

Vorbesc din propria experienta eu am un ten gras am incercat cu lamaie, creme speciale si dispareau pentru moment si apareau mai multe dupa laughing cel mai bun remediu e sa te speli pe fata cu sapun Protex o sa observi ca tenul se curata dupa 5-6 zile de utilizare a sapunului si iti mai recomand si sapunul cu sulf dar sa nu il folosesti pe toata fata usuca prea rau cand vezi ca iti apare un cos sau ceva te speli cu el in zona respectiva atat happy. Daca folosesti ceea ce ti-am spus eu mai sus ar fi bine sa te speli pe fata de 3-4 ori pe zi

| onlyagirl a răspuns (pentru Primo):

Si eu am fost sfatuita de cineva sa folosesc sapun Protex si mi-au aparut la puncte negre dupa de nu mai scap de el..asta s-a intamplat acum ceva ani buni.nu pentru toate tenurile e eficient!

| TheAce a răspuns:

Recomand Clearskin. Oricum cata vreme esti la pubertate nu vei scapa de ele.

| IngerCazator a răspuns:

Buna!
Deci eu si eu acum un an am avut probleme cu cosurile, bine si acum apare cate unu - doi, dar e neglijabil
Deci in fiecare saptamana cand ai tu timp iti faci o masca din miere si scortisoara
- o lingurita de miere
- si cu putina scortisoara
- le amesteci bine
- si o intinzi pe fata
Stai cu ea aproximativ 30 min, si dupa aia te speli pe fata doar cu apa.
[si sa stii ca astfel de masti se fac in saloane]
Eu am facut asta timp de 4-5 luni si cum am zis acum nu mai am asa problee cu cosurile

| IngerCazator a răspuns (pentru IngerCazator):

O sa vezi rezultate dupa a doua saptamana!

| beebyy a răspuns:

Cauta la farmacie sapun cu sulf.e vreo 6-7 lei.dar e super bun.o prietena asa a scapat si se chinuia de mult.