| TboomOllie a întrebat:

Cum pot scapa de burta? fara aparate...mentionez ca fac volei si cam ar trebui sa nu am dar nu stiu... Mananc foarte putin dar in schimb mananc foarte multe dulciuri

5 răspunsuri:
| danimazzz a răspuns:

Ia nu mai manca tu dulciuri si o sa vezi ca n-o sa mai ai daca manaci multe dulciuri normal ca te ingrasi pentru ca dulciurile ingrasa mai rau ca mancarea obisnuita.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Pai daca vrei sa slabesti in primul rand ar trebui sa te limitezi la mancare! chiar si atunci cand iti este foame sa nu mananci doar cand simti ca ametesti incerci sa nu mananci mai mult de 3 ori pe zi si putin.In al doilea rand sa faci miscare cu blicicleta rolele cu ce vrei dar sa fie un sport greu prin care sa elimini cat mai multe calorii! In al treilea rand sa bei foarte multa apa! Iar in al patrulea rand sa nu mai mananci deloc dulciuri mai ales chips-uri! Iti propun sa nu iei pastile sau ceaiuri de slabire ele sunt bune doar de imbolnavire a inimii si stomacului!

| Andruska55 a răspuns:

Apai daca si tu ai burta andreea de diana ce sa mai zic? rolling on the floor))))

| pinguta a răspuns:

Trebuie sa ai un regim echilibrat. Daca mananci foarte putin, dar nu ce trebuie... degeaba. Trebuie sa mananci din toate, dar cu moderatie si cu cat mai putine grasimi.

Daca iti plac dulciurile si chips-urile gaseste alternative la ele: fructe, produse din miere, chips-uri din cartofi copti, nu prajiti, precum Lay's rumeniti la cuptor etc.

| OanaRaluca7 a răspuns:

Buna,pai mai renunta si tu la dulciuri.ca si alea au o vina mare,mananca mai bine niste fructe, si daca vrei fa niste abdomene, dar mai renunta la dulciuri, sper ca ti-am fost de foloshee hee