| Zozohun a întrebat:

Pentru a scăpa de grasimea de pe burta, ce ar trebui sa mănânc?
Am 15 ani, si 65 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deci tu vrei sa slabesti mancand, misto, asta chiar e ceva coool, cum naiba sa slabesti daca tu manci, in fine

| Sn4k3 a răspuns:

Sport (fitness/cardio) si usor cu carbohidratii si grasimile.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sport cat mai mult si abdomene, dar si metoda de ardere a grăsimilor prin aplicarea pe zonele vizate săculeți de gheață timp de 30-60 de minute. Acest proces se repetă zi de zi, timp de două săptămâni.
Scăzând temperatura pielii, va fi favorizată transformarea grăsimii albe în grăsime maro, mult mai ușor de metabolizat de către organismul tău.
Pentru a nu te confrunta cu riscul de degerătură ridică săculețele de gheață de pe burtă la intervale regulate de timp.
Ce obiceiuri trebuie să adopți alături de terapia cu gheață pentru a scăpa de grăsimea de pe burtă:
-Consumă carne slabă, de pui, curcan, vită, de pește, salate de legume, de fructe, de ouă și lactate slabe;
-Bea cel puțin 2 litri de apă zilnic și două căni de ceai verde:
-Nu uita să faci sport zilnic: dacă nu agreezi ideea de a merge la sală, poți merge cu bicicleta în parc, sau la alergat.
După două săptămâni, vei constata nu doar că ai scăpat de burtică, dar și că ai cu 3-4 kg în minus.

| xerxes1 a răspuns:

Jumatate din ce mananci acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Camuflaj2017qp a răspuns:

Mananci mai putina paine, pana in ora 18:00 sa fie ultima masa, nu mai bei suc, mananci salate, iaurturi, oua fierte cu zeama dimineata, paine prajita... si faci juma de ora de sport continu.

| Camuflaj2017qp a răspuns (pentru Camuflaj2017qp):

Si sa mananci foarte multe mese da, foarte putin, sa ciupesti din ora in ora cate ceva, asa nu te ingrasi niciodata

| Bubu3579 a răspuns:

Eu am mai dat jos. Recunosc nu am mâncat.Nu e bine ce am făcut, dar alta soluție nu aveam.Nu îți recomand sa faci ce am făcut eu.

| Boristez a răspuns:

Xanax cu pateu.

| Daniel59HD a răspuns:

Pentru varsta ta, nu e rau, dar nici bine sa ai aceste kg..Pentru ca sa scapi de grasimea de pe burta ai putea incepe sa faci exercitii. Sper ca ti-am fost de folos.

| ElSueno a răspuns (pentru Daniel59HD):

Cum adica nu e bine sa aiba acele kilograme? Daca are 1.80?

| Oprea_Simona_1990 a răspuns:

Încearcă sa mănânci legume si sa nu bei suc sa nu mănânci dulce carne etc
Ce iti recomand eu
Sa bei apa sau sucuri făcute in casa sănătoasă de ex: din fructe
Sa mănânci legume de ex : salate orientale, alte salate
Dulce eh un fel de dulce poți sa mănânci de ex : covrigei, pufuleți, arahide etc
Lapte fara grasime
Fructe de ex: mar, struguri, banane etc
Ciorba fara carne făcute din legume
Paine sa mănânci putina adică doua felie e ok
Cum ai tine post
Ce nu ar trebui sa mănânci
Lapte cu grăsime
Carne
Dulciuri de ex: copsuri bomboane
Suc de ex: coca cola, sprite, pepsi, fanta etc
Si altele
nu stiu daca e bine încearcă