| maria_9426 a întrebat:

Buna
Cum sa am parul moale, placut la atingere, matasos?
Folosesc placa destul de des, in 3 ani am fost vopsita de mai multe ori, parul meu este aspru, des, se incalceste repede. Uleiul de masline ajuta?
Mersii.

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

1.Nu te mai vopsi. 2.Inainte de ati intinde parul foloseste un ulei pentru protectie termica. Incearca si uleiul de masline rau nu are sa iti faca.Mie imi face parul moale si matasos samponul Garnier Fructis.

3 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Ca sa ai parul mai matasos, inainte de a face baie, prepara intr-un bol o masca 100% naturala din piure de banane, ulei de masline si ou, o lasi sa actioneze 30-40 minute, dupa care te speli normal. Efectul e garantat + ca repara parul degradat.

| cristyblue1999 a răspuns:

Sunt baiat, dar parul meu e super matasos. Nu folosi placa! Ai incercat vreodata samponul HEAD & SHOULDERS? dupa ce ti se usuca parul dupa baie, e super moale parul big grin

| ionik_3777 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa renunti un timp la placa si iti recoman samponul GLISS de la Schwarzkopf si uleiul de masline e destul de bun... sper sa te ajute.Bafta!