| LikeABossBaby a întrebat:

Cum sa fac sa-mi creasca parul mai repede, va rog ceva orice dar sa si mearga.Multumesc foarte mult si ca de obicei cel mai bun si eficient raspuns fundita.♥

6 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Nu iti poti face parul sa creasca mai repede, dar il poti ajuta sa nu se deterioreze. De fapt, prostiile astea de pe piata nu fac ca parul sa creasca, ii ajuta cresterea. happy Okay, il poti ajuta sa creasca mai repede avand o grija deosebita pentru el. Spre exemplu sa nu il rupi la pieptanat, sa il impletesti noaptea pentru a se evita "frecarea" laughing cu perna (il deterioreaza). Mai sunt trucuri asemanatoare, poti folosi un balsam pentru descurcare, astfel, nu va trebui sa rupi nimic pentru a arata bine. Si ah, nu il tapa, intinde sau sa-l strangi prea tare in elastic, si astea dauneaza.

| Sliix a răspuns:

Heei :*
O sa-ti spun ce-am facut eu si chiar s-au vazut rezultatele.
Iti cumperi ulei de ricin de la farmacie. Costa in jur de 2-3 lei.
Amesteci 3 lingurite de ulei de ricin cu un galbenus de ou, o lingurita de miere si putin suc stors de la o lamaie. Le amesteci iar apoi aplici pe parul ud ( eu imi faceam aceasta " masca" dupa ce faceam baie ) aceasta compozitie la radacina. Iti invelesti parul intr-un prosop si stai cu " masca " asta pe par cat poti. Apoi te clatesti si te usuci pe par normal. big grin Eu imi puneam seara si stateam cu ea pana dimineata. Si am facut acest tratamnent sa zic asa cam 2-3 luni si chiar s-au vazut rezultatele.
- Sper ca te-am ajutat.

| VladimirPutin a răspuns:

Te razi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de ricin pentru cresterea parului. Te speli pe cap si apoi aplici uleiul de ricin pe par. Poti chiar sa faci o masca cu ulei de ricin, vit A capsula( spargi capsula) si ou!

| gohsty a răspuns:

Date cu ulei de ricin la baza, adica la radacina.nu il spala foarte des si alege un singur sampon cu care sa te speli.il poti prinde.asa creste mult mai repede

| adynico a răspuns:

Buna! Uleiul de ricin este foarte indicat si pentru accelerarea cresterii parului, a genelor si a sprancenelor! Dar nu e de ajuns asa simplu.
Se pun doua galbenusuri de oua, o lingurita de ulei de masline o sticluta de ulei de recin si o lingurita de miere. Acesta este tratamentul cu care poti face o masca de par pentru crestere! Bafta si sper sa fii multumita de rezultate :*