| mean a întrebat:

As dori parerea voastra sincera, Cum sa ma imbrac sau sa ma machiez, coafez la scoala pentru a fi si in forma (alb si negru) si cit mai natural si dragut?

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Despre machiat cred ca merge un fond de ten si linia sprancenelor.
La coafat este bine oricum, dar fara coafurile alea gen pom de craciun.big grinSunt o groaza de modalitati :iti poti prinde parul intr-o coada, il poti lasa desfacut, 2 codite(impletite sau normale), daca ai parul lung il poti tunde ca sa-l ai mereu desfacut sau poti pune 2, 3 cleme ca sa fie dragut happy. Cat despre imbracamite poti sa porti un blug negru si mulat cu o camasa mai lejera si lunguta...cam asa ceva big grin

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Fetito, scoala nu e teatru! La teatru sau la spectacolele de seara se machiaza doamnele si domnisoarele, nu la scoala, La scoala trebuie sa fii doar curata, ordonata si cat mai discret imbracata si aranjata. Natural, e natural si e si dragut, in comparatie cu vacsurile pe care vi le dati pe fata, la orice ora din zi sau din noapte. O fata frumoasa e frumoasa si fara artificii de genul asta. Stii cand poti spune despre o femeie ca e frumoasa? In baie, cand e goala, fara machiaj, fara corset, fara sutien.In rest, artificial.

| Stella a răspuns:

Imbracat:sa-ti iei ceva blugi, o bluza draguta sau camsha, niste cizmulite sau tenisi, palton geaca, din astea. ceva mai normalbig grin

de machiat:poti sa te dai cu rimel, pudra sau fond de ten, un luciu mai deschis sau rujbig grin nah nu asa tarebig grin

si parul poti sa ti-l lasi desprins, sa til prinzi intr-o coada, sa-ti pui cordeluta in par
daca ai parul mai lung poti sati ti-l impletesti.sau sa-ti faci un coc asa mai simplubig grin c in gen

sper ca te-am ajutat:*

xoxo>big grin

| Fundiツ a răspuns:

@gigiro mai uimit.si ai dreptate