| xXx_6498 a întrebat:

cum se foloseste placa de par? Deci ca sa-mi iasa parul perfect drept mai intai trebuie sa-l fac eu cat de drept posibil ca sa-l fac cu placa, daca il am ondulat foarte ondulat, nu se indreapta, dc?(am Remington s2002), parul meu nu e nici subtire, nici gros, si l-am dat la misjloc temperatura...

8 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Mai întâi spală-te pe cap, usucă-l, piaptănă-l bine bine, dacă ai un spray împotriva căldurii și mai bine ( îți recomand Syoss Heat Protect Styling-Spray costă în jur de 15 lei, îl iei de la Carrefour), după pune placa la 230 grade, și așteaptă să se încălzească. După te dai cu placa pe porțiuni, adică mai întăi secționezi 2 părți:partea de sus și cea de jos, Mai întâi dai cu placa partea de jos și după de sus. Poți exersa pe câteva șuvițe mai întâi sau cu placa oprită, ca să prindă bine.
Uite câteva video:
http://www.youtube.com/watch?v=X1tvA9DGx3U
http://www.youtube.com/watch?v=guK4aI_GPDs
http://www.youtube.com/watch?v=M0hC8w2BSa0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Eisi-0C47qs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=aNUCVYihdYc&feature=related
Baftă!

| LeMotán a răspuns:

Ia-ti placa si mergi cu ea la un salon si roaga un stilis sa-ti explice exact pasii pe care trebuie sa-i urmezi. Tot de acolo poti sa-ti achizitionezi o solutie pentru par, ca sa nu-l arda placa si sa stea mai bine.

| justagirlll a răspuns:

Pentru parul foarte ondulat trebuie sa setezi o temperatura mai mare.incearca sa dai la maxim sau mai putin, dar ai grija sa folosesti protectie.
cum se foloseste placa? pai e simplu, cred ca stii si tu.iei o suvita de par, o prinzi cu placa de sus si tragi placa in jos happy vezi si manualul de instructiuni
Succes! Si sa nu iti arzi parulwinking

| AnnaMaariia a răspuns:

Ar putea sa iasa mai ales ca ai o placa foarte buna.astea sunt cele mai bune
cred ca ar trebui sa ai putina rabdare.si daca ai parul lung ai putea sa rogi pe cineva sa te ajute deoarece este mai greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E super-buna placa, in primul rand trebuie imediat dupa ce l-ai spalat sa-l indrepti cu pieptanul, ideal e sa-l pieptani si sa il usuci USOR si INCET cu feonul, si dupa aia il indrepti, poate treci prea repede placa prin el, trebuie sa treci relativ lent (vezi si tu cum fac altele, gasesti si pe youtube daca nu cunosti pe nimeni care-si indreapta parul), treci de mai multe ori cu placa prin el si ia suvite SUBTIRI, de mentionat ca placa face minuni in cazul parului subtire, daca e ceva mai gros, devine mai dificil

| gabitza_4576 a răspuns:

Trebuie sa ai foarte mult timp la dispozitie daca il ai cret trebuie de mai multe ori la o suvita :* sper ca te-am ajutat

| belieber4ever a răspuns:

Pai nu conteaza daca il ai drept sau ondulat doar ca atunci cand e ondulat trebuie sa insisti mai mult.treb sa il piepteni bine si apoi te faci cu placa tinand vreo 40 de sec pe firul de par(daca il ai dreptut) i-ar daca il ai ondulat tot asa doar ca dai de doua trei ori conteaza si cat de ondulat e! pls funda

| DenisaMaria a răspuns:

Buna happy si eu am tot Remington si am parul foarte cret si cum ai zis si tu nici gros nici subtire, sunt bucuroasa ca atunci cand vreau sa il am cret pot sa il am cret cand vreau sa il am drept pot sa il am drept, trebuie sa iti imparti parul in parti micute pentru a te putea indrepta bine eu dau temperatura la 200 de grade si dai de mai multe ori pe o suvita nu doar o data si o sa vezi ca o sa iti stea parul drept. Succes:*