| mariposa azul a întrebat:

Buna cum se foloseste uleiul de ricin pentru unghii? sh daca te folosesti cu acest ulei nu dauneaza nimic sanatatii ori unghiilor? se poate sa-l folosesc si eu pentru ca am unghii care se rup usor?(am 14 ani) fundita...va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Seara se da jos de pe unghii lacul si se aplica ulei de ricin pe unghii. Se sta minim o ora cu uleiul pe unghii si se maseaza in continuu. Tratamentul ar trebui urmat minim doua luni pentru rezultate, in plus trebuie sa ti cont ca, manichiura se face corect o data pe saptamana.Bafta!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masezi unghiile cu ulei de ricin în fiecare seară cel puțin 2 luni de zile pentru rezultate optime. Ajută la fortifiere, întărire și creștere sănătoasă. Lași să acționeze cel puțin 30 de minute fără a intra în contact cu apa, detergenți, etc.
Atenți se masează pe unghiile curate, fără ojă pe ele.
Cu plăcere.
Pa, pa.

| VanillaBear a răspuns:

Tot ce a spus fata de sus plus ca uleiul de ricin face foarte bine si parului.In principal cu ce intra in contact fortificahappy
Intareste unghiile si face parul mai rezistent plus mai des.
Pentru pan utilizarea este asemanatoare unghiilor, iti dai parul cu ulei de ricin, lasi sa actioneze 30 de minute si apoi clatesti cu apa calduta pana simti ca sa curatathappy
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

xoxo Vanilla

| Krissa_2143 a răspuns:

Uleiu de ricin e natural si ajuta! nu dauneaza cu nimic!