| alexandra_9303 a întrebat:

uleiul de ricin poate fi bun pentru cresterea unghiilor? si daca da. cum se aplica?
mulstumesc anticipat!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna.da este bun,il aplici pe unghia curata, adica fara oja, seara si il tii jumatate de ora.

| Izy a răspuns:

Ueil de ricin este foarte bun pentru unghii uite aici mai multe informatii http://www.juliet.ro/uleiul-de-ricin-eficient-pentru-gene/

| deni a răspuns:

Eu stiu ca uleiul de ricin intareste unghiile... si in legatura cu aplicatul cred ca se maseaza unghia cu el

| SmileyyXD a răspuns:

Da este bun pentru hidratarea si exfolierea unghiilor, se aplica astfel: pui intr-un vas uleiul si iti tii unghiile in el cam 15-20 de min, apoi te speli.Sau incalzesti ulei de masline si tot asa il pui intr-un vas si il tii tot 15-20min.

| Tzukushi a răspuns:

Hei..eu il folosesc pentru gene, citeste experienta mea personala

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| Alessyaaa a răspuns:

Ups...Pentru cele care au unghii care se exfoliaza sau rup usor, este indicat tratamentul cu ulei de ricin. Seara se da jos de pe unghii lacul si se aplica ulei de ricin pe unghii. Se sta minim o ora cu uleiul pe unghii si se maseaza in continuu. Tratamentul ar trebui urmat minim doua luni pentru rezultate. Succes!

| ge0rgya a răspuns:

Eu stiu ca e bun pentru gene, sprancene, dar pentru unghii nu am auzit!