| Tabii. a întrebat:

Bunahappy! Cum se utilizeaza crema depilatoare? Deoarece eu zilele trecute am aplicat-o pe picioare si am stat 10 minute, iar dupa am frecat cu un burete, dar abia se lua parullaughing. Thanks!

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Depinde de crema si de firul tau de par.
Citeste pe ambalaj si daca nu se duce parul` la 10 minute[sau cat scrie acolo], mai lasa crema ceva timp pe picioare.

Daca nu merge...incearca alta crema.

| sufletzel a răspuns:

Asa se foloseste, dar trebuie una de calitate ca sa vezi efectele. Daca ai luat din aia de la Farmec, e clar de ce te-ai chinuit atat.

| maduuuu a răspuns:

Poi depinde de crema. Uite-te si tu modul de utilizare pe care il are!

| Creatza_4434 a răspuns:

Trebuie sa dai in sens invers cresterii parului.Nu sa freci. Dar o crema buna iti da si o paletuta cu care se indeparteaza crema dupa aplicare. De examplu, VEET. O zi faina!

| claudiea79 a răspuns:

Nu are instructiunii de folosire? pe cutie? sau pe tub? sau o hirtie cu instructiunii.eu dadeam pe piele pe unde era par si stateam 15 dau 2o de minute apoi te freci cu un furete si cu dusul sa se ia parul. daca nu se ia inseamna ca nu este buna crema.foleseste mai bine aparat de ras. crema depilatoare poate sa iti inrosasca pielea; te ustura.

| AnaigroeG a răspuns:

@sufletzel
Eu am crema depilatoare de la Farmec si este buna.
Ma epilez foarte bine cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...crema depilatoare se foloseste astfel: citeste la instructiuni cat timp trebuie sa o lasi sa actioneze.Depinde de firul tau de par, daca este mai gros atunci trebuie lasat sa actioneze mai mult.De preferinta sa folosesti o spatula ( o chestie din plastic cu care se indeparteaza crema). Deci aplici crema, o lasi sa actioneze dupa care cu o spatula ( o poti improviza ia un bat de la inghetata spre exemplu sau ceva) iar apoi spala cu apa fara sapun sa nu se irite pielea.

Alte răspunsuri
| Fayree a răspuns:

~ Pune-o in strat foarte gros puppy dog eyes...va functiona. Fundita? big hug.