| Turtura24 a întrebat:

Curând merg la facultate și nu știu cum e mai bine să mă epilez din cauza faptului că o să am multe activități sportive. Cel mai mult mă enervează zona de la subraț, unde mereu rămâne o "umbră" gri cu toate că mă iau atent cu cremă sau lama. Cum credeți că e mai indicat să mă epilez? Câteva sfaturi m-ar ajuta enorm! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Rox1234 a răspuns:

Da, ramane avea urma pentru ca parul este "depilat"/"ras" si nu smuls de la radacina. Daca rezisti putin la durere, recomand epilarea cu ceara la salon. Nu raman urmele alea si 2 saptamani esti fresh. Doar pregateste te de durere e o zona sensibila si cum parul a fost ras e ceva mai des si radacina mai puternica!

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Cea mai eficienta e epilarea cu ceara (sau cu zahar daca poti) dar doare ca naiba. Parul va creste mult mai lent si nu vor mai ramane urme.

| Atfas a răspuns:

Eu zic sa te epilezi, e mai bine asa.