| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare cam ciudata laughing Deci de cateva luni cand ma epilez la subrat(cu lama) parul nu se mai ia complet.Adevarul e ca ma epilez mai des, asta pentru ca imi creste parul foarte rapid(din cauza lamei).Si problema e ca daca ating zona nu se simte parul dar daca de exemplu ma uit in oglinda se vede.Cred ca e crescut sub piele, cum as putea sa scap de el? Multumesc anticipat si sper ca ati inteles ce am vrut sa spun big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| akaleesh20 a răspuns:

Parul axial se ia complet daca il lasi sa creasca cat sa nu te iriti(sa faci bubite rosii). Daca te incapatanezi sa te faci cu lama in continuare lasa-l macar 3-4 zile sa creasca si el cat de cat. eu ti-as recomanda sa te fai cu epilatorul. eu asa ma fac si te tine 2 saptamani fara probleme si plus se rareste foarte foarte mult. aproape ca nici nu mai ai nevoie sa te mai faci... funda?

2 răspunsuri:
| ?Angel? a răspuns:

Buna! Asta e o intrebare mai intima si era mai bine daca iti intrebai mama sau o persoana feminina din familia ta. Infine nu e prea bine sa te epilezi foarte des pentru. ca iti vor aparea iritatii gen bube rosii. Nu ai ce face pentru. ca nu se duce de tot sfatul meu e sa nu porti maieuri ci tricouri dar daca chiar vrei sa portinu iti ridica bratele suficient de tare cat sa se observe sau stai la distanta fata de persoane. Pa pa! Funda? puppy dog eyes

| EFE21 a răspuns:

Epileaza-te cu un aparat. acela ia si radacina. si nu o sa-ti mai creasca o luna. si nu o sa mai ai probleme. fundita?