| andreea234 a întrebat:

Bunabig grin
Am o miica problemabatting eyelashes
2 dinti din fata[maxilarul superior] sunt, cum se zice,"incalecati" big grin; nimeni nu a observat pana acum, deoarece sunt doar putin, nu e un caz grav, insa eu as vrea o dantura frumoasabatting eyelashes
Am auzit ca singura solutie este aparatul dentar fix, si in niciun caz nu as face astabig grin
Stiti cumva alte solutii?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Este si apartul care se scoate (asta depinde si de cati ani ai), si nu se vede, mergi la un doctor de ortodentitie, si iti va spune el exact cum ai putea sa-i indrepti.
Asa noi nu avem cum sa ne dam cu parerea, in primul rand pentru ca nu suntem doctori si nici nu stim exact care e problema ta.
Bafta!

| andreea234 explică:

Nu suport ideea de a purta aparat dentar oh go on
Poate daca ar fi fost ceva grav, mi-as fi pus, dar eu vroiam perfectiune big grin

| zacrazy a răspuns:

Adreseaza-te unui chirurg maxilo-facial si te va lamuri.
De ce nu ai purta aparat dentar? Nu e o rusine... un asemenea dispozitiv costa si nu oricine isi permite unul...

Nu esti in filme unde toti isi bat joc de o fata cu aparat dentar.

| soparlamica a răspuns:

Eu mi am pus aparat fix la 27 de ani si n am mai murit de rusine. Se fac si dintr un material special la culoarea dintilor care nu se cunoaste decat daca te uiti atent si de aproape dar nu s la fel de bune pentru ca iti mai cade cate o chestie din aia de pe dinte si in momentul in care se intampla asta te intorci inapoi cu 2 pasi...adica se mai adauga 2 luni la perioada totala a tratamentului. Costa ceva bani dar merita.Alte solutii nu sunt. Gandeste te ca trebuie mutati dintii totusi.