| NN_9003 a întrebat:

Nu sunt sigura daca postarea asta intra la categoria "Adolesceni", dar oricum...am si eu o mica problema. E vorba despre dantura mea, primii doi dinti din fata sunt putin de tot incalecati, iar caninii arata ca ai unui vampir. As vrea vara aceasta sa-mi pun un aparat dentar fix, pe care sa il port NUMAI 3 LUNI. Oare dintii mei ar arata normal? Astept raspunsuri/pareri. Dau numai voturi bune si... fundita cui merita!happy Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Gabryelootsa a răspuns:

Nu cred ca se rezolva in 3 luni. daca te duci la doctor o sa iti zica ca trebuie sa il porti mai mult.stiu niste cazuri.cel putin un an trebuie sa il portistraight face funda?

5 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Nu cred! Am auzit ca trebuie sa stai cu aparatul ala 1 an in guracrying si eu intr-un fel aceeasi problema ca a ta este asemanatorare si eu trebuie sa port aparat dentar dar mie nu mi-ar place adica m-as face de ras si tot nici mie nu-mi place sa stau cu un aparat in gura mea

| Oti a răspuns:

Da ai putea sa iti iei un aparat dentar insa nu fix din acela din plastic p care sa il porti seara in timp ce dormi si cateva ore ziua. Daca nu o sa porti o sa ti se agraveze.contsa in jur de 17 milioane is app e cel mai ieftin mi se parebig grinsi da o sa iti treaca daca porti:d bft:*

| natalya27 a răspuns:

Doar 3 luni? nu sunt spelcialista in asta dar depinde cat de deformati sunt

pentru mai multe informatii intrebi un destin doar... sau poate sa-ti faca un control in totalitate

SPER SA ITI FIE DE FOLOS RASPUNSUL

| Saya a răspuns:

Pentru dintii incalecati singura solutie e sa tii aparatul dentar. Si eu am purtat aparat dentar si ma duceam la sedinte de 2 ori pe saptamana pentru ca vroiam indreptarea lor rapid si din cauza asta aveam o durere de dinti nasoala. Cat despre canini, unii dintre noi ii avem mai ascutiti( si eu ii am la fel) dar in timp ei se mai rod de la ceea ce mananci si devin plati.

| Ileana_6025 a răspuns:

Aparatul dentar fix se poarta in cele mai usoare cazuri 1 an (deci acesta e minimul!)
crede-ma ca am si stiu ce vorbesc, m-am informat :)

Dar poti incerca un aparat dentar cu safire, care nu este asa de vizibil. Ok, nici pretul nu este asa de mic:P
http://www.google.ro/......tp?/imgres