| Catalinapetre a întrebat:

Bună dacă folosesc un şampon sau spray care conține keratina o să fie la fel de drept aşa cum îl faci la salon?

Răspuns Câştigător
| suntsuper a răspuns:

Exista tratamente cu keratina, cele care le faci la salon, care iti indreapta parul.
Un simplu spray/sampon cu keratina nu iti indreapta parul INSTANT, doar vei observa in timp ca e mai moale si mai hidratat, ceea ce il va face sa nu stea atat de ondulat. Dar pentru asta e nevoie sa folosesti acel spray, sampon in mod constant. In nici un caz nu il va face sa stea drept mai ales daca parul tau e cret/foarte ondulat natural.
Eu doar ti-am zis ce am citit pe internet despre aceste produse, am si eu un sampon si un balsam cu keratina de la Syoss, recent am inceput sa le folosesc si pot sa zic ca mi se indreapta parul mult mai usor, e mai moale, pe termen lung voi vedea ce se intampla mai departe. Iti recomand oricum, orice tip de par ai avea, sa folosesti produse pentru par pe care e specificat ca contin keratina, sau produse pentru par vopsit, chiar daca nu ai parul vopsit. Sampoanele, balsamele pentru par vopsit contin mult mai multe substante benefice pentru ca parul vopsit e in general uscat si are nevoie de o ingrijire mai profunda

4 răspunsuri:
| Denianonim a răspuns:

Nici eu nu știu
Dar cu siguranta va fi mai drept
Si eu sunt pe cale sa imi cumpar spray vu keratina
E ff bun

| Catalinapetre explică (pentru Denianonim):

Daca încerci ceva care sa mearga sa ma anunti te rog

| Catalinapetre explică (pentru Denianonim):

Daca gasesti ceva bun sa ma anunti si pe mine multumesc

| Denianonim a răspuns (pentru Catalinapetre):

Orice șampon cu keratina merge
De ex de la syoss
Un spray cu keratina se gaseste la orice magazin mare si nu e scump (cam 15-20 de lei)
In timp daca folosesti produsele astea parul se va indrepta
La mine a mers
Cred ca de la șampon acum am parul drept, inainte era ondulat
Deci baftă