| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a întrebat:

Buna :) ~ dau fundita!
A venit vara iar eu sunt bronzata pe bucati. Nu am apucat sa merg sa ma bronzez natural si nici nu voi apuca pana in august de aceea as dori sa merg la solar. Pentru mine ar fi prima oara asa ca ma nevoie de ajutorul vostru. Va rog raspundeti`mi cat mai detaliat urmatoarelor intrebari:
1. La solar intrii dezbracat sau imbracat ( daca imbracat. cu ce? )
2. Ai nevoie de ceva crema sa iti cumperi, prosop?
3. Cam cat ar costa?
4. Am in jur de 25 de alunite pe maini ( pe ambele, in total ) exista un risc atat de mare?
5. Dupa prima sedinta se vad rezultate?
6. pentru a ma bronza ca in urmatoarea poza, cate minute trebuie sa stau? Pot sa ma bronzez asa din prima sedinta? Pentru acest bronz cat trebuie sa stau?
http://2.bp.blogspot.com/......ganica.jpg

2 răspunsuri:
| andrutza_3684 a răspuns:

La solar poti ramne in bikini s-au sa te dezbraci complet e alegerea ta.Crema din cate stiu eu nu prosop pentru ca transpiri.Depinde un 1 min poate sa coste intre 1-2, 5 lei sau si mai mult depinde unde te duci.Incerca sa nu abuzezi daca ai multe alunite poate fi daunator.Da se vad iti recomand sa stai intre 5-7 min mai bine mai revi odata decat sa te arzi din prima.Ca in imaginea respectiva nu te poti bronza din prima, depinde cat ai de deschis tenul poti merge de 4 ori.

| bebesweet a răspuns:

1.dezbracat happy
2.da ai nevoie de o crema cu spf cel putin 30
3.intre 18 si 40 de ron
4.nu te afecteaza atata timp cat nu sunt f mari
5.nu nu se vad rezultatele dupa prima sedinta este nevoie de 2 - 3 sedinte de 5 minute happy
sau de 2 de 10 min, depinde de nuanta pielii
daca esti desschisa la culoare o sa te bronzezi mai greu
dar sfatul meu e sa mergi inainte vreo 2 3 zile la plaja

6.doua sedinte de 5 minute sunt de ajuns happy
o sa te coste in jur de 36 ronhappy