| sonyaandreea9292 a întrebat:

de cateva zile mi au aparut pe ten niste pete aspre la inceput unele erau rosi, dupa nu s au mai vazut doar le simt, cand pun mana le simt asa aspre iar daca dau mai mult cu unghia pe ele se duc numai ca dupa mi se irita foarte tare locul ala pentru ca am un ten sensibil, am observat ca am si pe mana pata dinaia si pe piept, sunt asemanatoare, nu se vad dar se simt la atingere, nu stiu de la ce au aprarut? Ce as putea face sa treaca? Nu sunt multe sunt chiar trei pe fata, doua pe maini si una pe piept, nu ma duc cu nimic pe ten fond de ten, pudra farduri etc, ma dau doar cu crema de galbenele si mai folosesc fructe crude pe ten, alea sunt sigura ca nu fac rau, am av mereu un ten frumos si ma enerveaza acuma petele astea, nu am cand sa merg la un doctor pentru ca ies de la lucru in fiecare zi la 19, doar duminica am liber, e posibil ca de trei sapt sa am petele astea, si chiar daca pe una cu unghia apare in alta parte dupa si cam tot asa, daca poate cineva sa ma ajute si pe mine cu un sfat, va rog frumos.

2 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Te-ai iritat de la ceva sau ai nevoie de hidratare. Foloseşte o cremă.

| SLS a răspuns:

Cred ca e vorba de o iritatie.