| anonim_4396 a întrebat:

de craciun o sa plec cu prietenul meu in italia la sora lui... o sa petrecem craciunul si revelionul acolo si nu stiu ce haine sa imi iua la mine...mai ales pentru seara de craciun si de revelion. din cate stiu o sa petrecem in familie.
ceva sugestii? pls help
si un cadou pentru sora lui si nepotul( care are 6ani parca)?

Răspuns Câştigător
| Angelixa a răspuns:

Pai ai putea purta o rochie care nu e tipatoer un machiaj care nu este strident pentru ca sora lui s-a nu creada ca esti o cotofana si s-a te barfeasca sau cevade genu sila patofi dupa mine cele care poarta tocul gros sunt nesigure cele cu toc subtire par usuratice iar despre cadouri sorei s-a ii iei un parfum cum miroase alegi tu iar aluia micu s-a ii iei o jucarie sau ceva de genu dacai fata o papusa barbie daca nu e scumpa daca e scumpa si o papusa maiieftina merge doar gestul conteazasi o ciocolata daca e baiat ai putea s-a ii iei o masina un robot un tractor nu neaparat unul scump si o ciocolata. La cadouri cum am spus. gestul conteaza. Iti dau si un mic sfat : comportate rafinat si nu ca o taranca, nu te indopa cu mancare ca s-a nu pari a o sparta. Sper ca te-am ajutat. Funda te rog.

2 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

As putea sa iti dau eu niste sugestii de rochii de seara http://www.karena.ro/......_de_ocazie sau http://www.karena.ro/......ru_banchet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai o rochie superba aia merge.
la cadouri trebuie sa stii omu si varsta acestuia; d