| anonim_4396 a întrebat:

De Craciun si Revelion prietenul meu si parintii lui sunt invitati sa stea o luna la noi acasa. Deci imi vor veni socrii si iubitul. Acum tatal meu mi-a zis ca vor sa le faca o mica surpriza sa se simta ca acasa. Vrea sa imi puna un brad la mine in camera iar dedesubt cate un cadou pentru fiecare intr-o cutie frumoasa. Dar problema e, ce cadou sa le cumpar? Am 2 ani de cand sunt cu iubitul iar cadouri ne-am facut cam multe...chiar nu stiu ce sa cumpar, dar mai ales socrilor.
Nu stau atata de bine nici cu partea financiara..am cam 20 de euro pentru persoana.
Cateva idei va rog

4 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Pentru mama lui : manusi, esarfa, o carte de retete mai inedite, un parfum, margelute, o fotografie cu voi toti daca aveti...
Pentru tatal lui : mi se pare ok ideea cu puloverul. Altceva oricum nu vad ce ai putea sa-i iei si sa nu fie deplasat.
Prietenului tau : ceva ce-i lipseste. aparat de ras, un ceas, ceva de imbracat, jocuri (daca se joaca). ceva mai practic, nu neaparat romantic.

| PDI a răspuns:

Poate ca ar trebui sa ii cunosti mai bine si dupa o sa le poti cumpara si cadouri.Pt iubitul tau cred ca stii ce sa ii iei daca esti de atat timp cu el.Socrii...le faci si tu acolo ceva sa vada ca iti pasa de ei.Le faci ceva din suflet etc.Bafta

| HakkunaMatatta a răspuns:

Hey! Ce fel de oameni sunt socrii tai? Sunt mai bogati sau mai saraci? Se imbraca elegant sau sport? Sunt mai petrecareti sau mai linistiti?

| Angelaaa a răspuns (pentru HakkunaMatatta):

Sunt persoane umile, simple, mai saraci, care se multumesc cu putin, si cu o vorba buna si mai linistiti de fel. Soacrei ii place mult sa bucatareasca, dar lucruri de bucatarie i-am mai dat. Pentru socru m-am gandit la un pulover ceva mai grosut, vin sau altele va avea la masa. Iar prietenul...haine i-am cumparat, lant, inimioara (el jumate eu jumate) parfum...cand avea nevoie de ceva ii cumparam.dar acu am ramas fara idei sad