| DiannaDia a întrebat:

Sunt impreuna cu un tip de un an.Eu am 14 ani iar el e cu 5 ani mai mare decat mine.Acum vrem sa ne petrecem Craciunul si Revelionul impreuna.De Revelion pot spune ca ies cu prietenii dar de Craciun n-am nici o scapare.Noi vrem sa petrecem seara de Craciun uitandu-ne la un film si sa stam imbratisati, sa petrecem mai mult timp impreuna.Atat.Nimic mai mult.Va rog, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| AndreRaluca a răspuns:

Spune-le parintilor ca vrei sa faci Craciunul la o prietena/ la o prietena acasa, impreuna cu alti prieteni; O alta varianta este sa le spui adevarul, daca parintii tai nu sunt impotriva relatiei voastre poate sunt de acord ca el sa vina la tine acasa de Craciun. Nu cred ca nu va vor lasa sa stati la un film imbratisandu-va, sarutandu-va, etc. Totul depinde de parintisad sunt in aceeasi situatie...

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i de relatie, daca nici atunci nu te lasa, multumeste-te cu revelionul. happy

| upendo a răspuns:

Salut!
Nu vreau sa-ti fac morala ca nu sunt genu'.DAR eu zic sa ai grija, nu-l cunosc dar din ceea ce zici tu, el are cam 19 ani si tu 14...
Sa petreci Craciunul /Revelionul cu prietenul o sa ai de acum incolo posibilitatea insa peste vreo 2-3 ani cred eu ca ar fi cel mai ok.Desigur ca tu hotarasi si daca iti doresti ft tare probabil ca o iti si reusasca, succes si gandeste-te de doua ori inainte de a lua orice fel de hotarare!

| Hash001 a răspuns:

Si cu ce te putem ajuta, cu o cafea?

| tenshi261 a răspuns:

Mai bine le-ai spune adevarul parintilor tai decat sa ii minti si pe urma sa nu mai aiba incredere in tine deloc...

| XyYx a răspuns:

Soune-le alor tai ca vrei sa mergi la o prietensa sau la o colega acasa! Nu cred ca te vor lasa daca le spui adevarul, ba chiarristi sa nu te mai lase de revelion. Esti miccuta inca si sigur nu vor fi de acordhappy

| CeInteleptul a răspuns:

Cu ce să te ajut măi fată?
Dacă îți place de om stai cu el și pace, caută și el afecțiune, dragoste, vrea să te cunoască să îți vorbească să te iubească!
Asta vrea omu tău!
La 14 ani, poți face dragoste cu el, mai ales că ești cu el de un an. Te-a așteptat destul!
E un finuț și un simpatic că te-a înțeles atâta timp!

| CeInteleptul a răspuns:

îți vorbească să te iubească!
Asta vrea omu tău!
La 14 ani, poți face dragoste cu el, mai ales că ești cu el de un an. Te-a așteptat destul!
E un finuț și un simpatic că te-a înțeles atâta timp!

| ZzP1nG a răspuns:

Mai bine il aduci tu pe el la tine acasa asa si parintii tai stiu ca nu e nicio grija va au sub supravegherea lor, adica multi parinti nu sunt de acord ca, copii lor sa plece de craciun, de revelion da...dar de craciun mi se pare normal sa se petreaca in familie, poti sa vi cu el la tine acasa cum a zis mai susstraight face

| HeredeaBogdan a răspuns:

Spune-i ca familia ta doreste sa stai cu ei de Craciun. Sa sarbatoriti aceasta sarbatoare impreuna. big grin Funda big grin