| Mutulescu_Gabriela_1995 a întrebat:

De doua ori m-am vopsit si de doua ori am esuat. M-am vopsit bruneta si dupa 3-4 spalari mi s-a dus toata vopseaua. Chiar imi placea sa am parul brunet si mi-ar placea sa gasesc niste solutii. Ma puteti ajuta? Dau funda

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Cred ca esti norocoasa laughing
Altele vor sa scape de brunet si nu au cum.
Nu stiu ce vopsea ai folosit tu dar daca folosesti Palette sau Garnier nu are cum sa se duca din par. Poate ai tu un par deosebit de special care nu poate retine pigmentul, cine stie
.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Vopseaua ori era expirata, ori era una foarte proasta, ori era una semi-permanenta sau henna.
Alege una pe baza de amoniac.
Eu folosesc L'oreal Recital Preferance-nuanta 3B Brasilia.Este fix culoarea mea.E mai scumpa, intr-adevar, dar isi merita banii.
Nu miroase urat, este un brunet soft. Tubul de balsam din cutie ajuta la prelungirea culorii si e mare(adica il poti folosi de multe ori).E grozava.

| GrecuMariaaa a răspuns:

Foloseste vopsea profesionala. Nu din supermarket. Intreaba ti coafeza ce brand sa ti cumperi.

| Rox1234 a răspuns:

S-a dus asa repede vopseaua? Cred ca nu era prea buna, pigmentul negru si rosu greu se duce din par! Iti recomand o vopsea mai buna si daca vrei sa reziste culoarea mai mult, sa fie vopseaua cu amoniac. (permanenta). Si samponul contribuie la ducerea culorii, mai ales daca e unul puternic (cele antimatreata de obicei). Incearca o vopsea mai buna si sa intretii culoarea cu balsam special parului vopsit plus sampon