| Tamy3 a întrebat:

De la un timp, de fiecare data cand ma pieptan si cand ma spal pe cap imi cad o multime de fire de par. Ce sampon trebuie sa folosesc? Eu de obicei folosesc Head&Shoulders.Imi recomandati altceva? Dau funda!
:*:*

Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la farmacie sa intrebi de ceva impotriva caderii paruluihappy Chiar cred ca te poate ajuta mai mult decat un sampon ales de tinehappy

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu stresul și alimentația cum stai?
Înainte de spălare aplică pe pielea capului ulei de ricin și la 2 ore te șamponezi cu un șampon vitaminizant și un balsam fortifiant.
Dacă într-o lună de zile nu este nici cel mai mic semn de echilibrare, mergi la dermatologie.
Pa, pa.

| 10011993 a răspuns:

Buna, caderea parului depinde foarte mult de alimentatie! incearca sa mananci mai multa fasole teci si mai multe lactate! cu privire la sampon recomand Syoss! eu il folosesc si nu am probleme cu caderea parului! de asemenea ai putea incerca sa iei calciu aktiv cu vitamina D arata cam asa si ajuta foarte mult
http://www.doppelherz.ro/default.asp?id=1437&pid=1375

| cokocosmy a răspuns:

Da iti recomand revalid si ia-ti si fiole de revalid iti masezi radacinile cu revalid capsule si vezi ii si balsam ii o gama ft buna si se vad rezultatele rapidwinking succes

| katherine09 a răspuns:

Buna. Un sampon nu este destul pentru a opri caderea parului. Mai intai trebuie sa mergi la un dermatolog si sa faci niste analize pentru a vedea daca este ceva intern.
Sampon pentru caderea parului din ce am folosit eu este bun Klorane, dar pentru a avea efect poti folosi si niste vitamine pentru caderea parului sau un spray de exemplu Hairgrow sau Alopexy.

| selfie a răspuns:

HairX sau Syoss.

| DonAnonymius a răspuns:

Şi eu am avut problema asta. Încearcă Head&Shoulders for women.

| Ionela78 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu mai folosesti acel sampon, schimbal.

| isabella_7213 a răspuns:

Si mie imi cadea parul foarte mult si am inceput sa ma spal cu clear si nu-mi mai cade asa mult, si plus ca daca folosesti si un balsam bun parul e usor de pieptanat si mai moale.incearca totusi cu clear big grin.
sper ca te-am ajutat.:*

| ioanalarisalari a răspuns:

Eu iti recomand vichi cel albastru, este foarte bun

| krystal02 a răspuns:

Revitalid, si mai foloseste masti cu ulei de ricin, ulei de masline si putina lamaie. Ca sa itit regenerezi parul.

| iulia7621 a răspuns:

Buna,si mie imi cadea parul.il aveam lung dar m-am tuns mai scurt si nu mai imi pica iar acum folosesc head&shoulders antimatreata impotriva caderii parului din cauza ruperii.
si poti sa folosesti si ulei de ricin

| cris14cris_6029 a răspuns:

Am si eu problema asta si acum fac tratament cu gerovital plant lotiune regeneranta cu petroleum impreuna cu un sampon sau incearca rivanol.Am citit pe un site reteta unei masti pentru caderea parului:2 linguri de ulei de masline, un galbenus de ou si cateva picaturi de lamaie.
Sper ca ti-am fost de folos.
P.S. Samponurile astea nu sunt prea bune.

| XgewoX a răspuns:

Sall...si eu am avut aceeasi problema, pe mine schimbarea samponului nu m-a ajutat, dar mama mia cumprat o masca pentru par de la plafar si de atunci mie imi mai cad fire dar nu pumni de par ca inainte. Sper ca te-am ajutat...
##Sucees##