| Andrei943 a întrebat:

Sunt baiat si am parul lung. il ingrijesc si il spal des dar ziua urmatoare parul imi arata urat, si trebuie sa il spal iar, imi cade des parul, de fiecare data cand ma pieptan imi cad destul de multe fire de par. ce sampon sa folosesc? cum sa il ingrijesc ca sa imi arete frumos si sa nu mai trebuiasca sa il spal aproape zilnic?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Hmm, interesantă întrebare happy
Nu-l pieptăna NICIODATĂ când e ud, pentru că atunci e cel mai sensibil.
Taie din vârfuri puţin de tot, măcar o dată la două luni; dacă poţi, chiar mai des.
Poţi folosi şi un balsam bun, iar şamponul să nu fie foarte acidulat. Încearcă-le pe cele de la Nivea, eventual unul 2 în 1.
Poţi folosi şi un complex de vitamine pentru păr, gen cel de la Eurovita (l-am încercat şi chiar schimbă ceva după ce iei o cutie, părul e mai rezistent şi nu cade atât de mult).
Ai grijă să nu-l tragi, să nu-l forţezi, nu folosi pe el sprayuri sau geluri, sau orice altă substanţă de genul.

PS: păstrează-l şi ai grijă de el; băieţii cu părul lung sunt sexywinking

2 răspunsuri:
| Hallie a răspuns:

Hi.Eu sunt fata, si ma spal cu elseve color vive( e pentru par vopsit dar e bun si pentru nevopsit( cum e al meu )) si folosesc cun balsam tot de la elseve anti rupere. evident ma spal pe cap la 3 zile maxim.

| elenaai a răspuns:

Buna! In primul rand nu este bine sa te speli zilnic, parul va avea de suferit. Trebuie sa-ti alegi un sampon sa se potriveasca timpului tau de par: uscat, aspru, gras... Daca vrei poti incerca sa folosesti si un balsam de par, poate te va ajuta.