| unoarecareinbazadedate a întrebat:

De la un timp observ pe strada cati mai multi barbati ce poarta Ghiuluri, bratari metalice(2-3),ceasuri cat mai mari...ei bine.ce parerere aveti despre acele persoane? P.S

Răspuns Câştigător
| OMEGALIN a răspuns:

Eu n-am vazut astfel de persoane dar sincer nici nu am urmarit si nici nu am de gand sa o fac.E decizia fiecaruia daca vrea sa fie in pas cu vreo moda.Sunt chestii ce tin de personalitatea fiecaruia si nu e bine sa judecam pe cineva doar pentru ca isi doreste sa fie in pas cu vreo asa zisa moda.Eu unul nu sunt un adept al acestor lucruri, dimpotriva sunt impotriva lor dar nu cred ca e ok nici sa punem etichete. happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vor sa demonstreze ca EI AU, nu (mai) duc lipsa.
Psihologic: e un mod de compensare a fustrarilor avute anterior, dar poate fi si o "moda", un trend comunitar.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Compenseaza pentru ce au mic in pantaloni. Nu port ceas si ma simt foarte bine fara a fi sclavul timpului, oricum am ceas la telefon in caz de ceva. Bine, nici telefonul nu il port de multe ori cu mine. Aveam verigheta si inca un inel, mi se umflase la un moment dat mina de era sa nu le mai pot da jos, le-am dat jos, si de-atunci nici macar pe alea nu le-am mai pus. Am o bratara de argint. Misto. Pe unde o mai fi si aia...

| nirocino a răspuns:

Nu o sa vezi un om educat purtand asa ceva. Vor sa epateze!