| myname93 a întrebat:

Buna. De mai mult timp ma spal pe cap cu gel de dus, imi place cum mi se aranjeaza parul dupa ( in opinia mea mai bine ca la sampon). Imi va afecta parul ireversibil? O sa imi cada parul la mult mai repede? O sa am matreata? Matreata afecteaza parul? Multumesc si va rog fara raspunsuri la misto.

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Risti sa ti se usuce foarte tare parul si sa faci matreaza. Matreata afecteaza scalpul, produce mancarimi si se vede urat, mai ales daca ai parul inchis la culoare.
Gelul de dus e pentru corp, nu pentru par. Foloseste pentru aranjare produse speciale.

| kiri11 a răspuns:

Sapunurile despre care se scrie in primul comentariu sunt in mare parte naturale, gelul tau de dus... nu prea stiu ce sa zic. Diferente mari intre cele 2 produse gel si sampon nu prea sunt asa ca nu cred ca unul va afecta mai mult decat altul happy

| secretlove2014 a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic, am avut un profesor de chimie in liceu care se spala pe cap cu sapun de rufe din ala de casa care il faceau bunici din grasime si soda si ne spunea si noua ca nu doar samponul este bun pentru par ci si gelurile de dus sau sapunurile bio