| Ukraine a întrebat:

Deci cum pot sa am si eu mainile mai frumoase, mai albe chiar. Le dau de mult timp cu crema, sperand ca vor fi si ele ceva mai dragute. Sunt foarte aspre. Cu toate ca mereu am purtat manusi, au aspect de maini batute de vant. Vroiam sa le am si eu mai fine, cu o culoare mai faina. Imi plac cum sunt dupa ce le dau cu crema, dar dupa ce intra crema in piele si mai trece ceva timp... aceeasi problema. Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| janeD0oe a răspuns:

Un tratament bun ar fi cu ulei de masline. pune un castronel cu apa calduta si cam o lingurita de ulei de masline si tine mainile inauntru cam 5 min apoi spala-te sa scapi de ulei. mai poti folosi zahar brun cu un pic de apa(in loc de apa poti folosi sa zicem o lingura de zahar brun si o jumatate de lingura de crema hidratanta) ca sa ti le exfoliezi iar dupa da cu multa crema fara sa o masezi in piele iar peste pune cate o punga de plastic pe care o legi la incheietura cu un elastic. tine mainile in pungi cam 15 20 de min dupa care scoate-le si spala-te de crema care a ramas.

| fabiola a răspuns:

Pune 3 linguri de tarate intr-un ibric cu apa, fierbe si cand se mai raceste introdu mainile timp de 5min.Sterge-le si unge apoi cu ulei de masline extravigin.Mai foloseste unguentul de musetel sau miere cu propolis si tarate de grau!

| Mariuca4562 a răspuns:

Buna. Am auzit pe cineva care e make-up artist si hair-stylist specialist ca te poti da cu crema de galbenele, apoi sa iti pui mainile in lapte nu rece sa fie normal...sa le tii 5 minute, apoi te speli cu apa calda[nu foarte calda] si dai cu crema de maini normala...si
asta e un secret pentru maini catifelate si mai fine. Pupici si astept funda![ai avut parte de un sfat si de o parere de specialisthee hee.:d norocoas-o! kiss]

| eperfumero a răspuns:

Hello! exista mai multe variante. cea mai buna este insa cu produsele de la http://e-perfume.ro/index.php?route=product/search&filter_name=maini (cu aloe vera, propolis, lotiuni)