| Face2face a întrebat:

De ceva timp, cred ca din iarna am mainile foarte foarte uscate, folosesc o crema da maini naturista luata de la un targ cu chestii naturiste si ma spal foarte des pe maini cu un sapun lichid gen crema tot de acolo, desi le folosesc de mult timp, nu observ nici un efect, parca e mai rau, sunt foarte aspre si pe deasupra parca au cojite albe, nu stiu, zici ca e matreata sau var laughinglaughinglaughing, iar uneori ma ustura cryingcrying. Nu stiu ce as putea face, cineva mi-a zis ca e din lipsa hidratari, dar cata apa sa beau sad...chiar nu stiu ce sa fac sad, mie si rusine sa matina sau sa tin pe cineva de mana tongue. Ceva ajutor... recomandaribatting eyelashes.
Pup kiss

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

In primul rand si folosirea excesiva a cremelor dauneaza. Iti recomand(din proprie experienta), cremele de la Neutrogena. Au exact pentru acest tip de problema, cele cu ambalaj alb si capac albastru. Au o consistenta usor cauciucata asa, trebuie sa aplici putintel de tot pe zona uscata/iritata pentru ca ea se va intinde ft mult. Are o consistenta mai groasa decat alte creme, ca sa se formeze un strat protector mai eficient. Iti va trece cu siguranta. Chiar si inainte de a spala vase/ sterge praful sau alte treburi care implica interactiunea mainilor tale cu agenti din astia care "ustura" este bine sa folosesti crema. Nu te teme ca bagi mainile in apa apoi, stratul va ramane si te va proteja. Fol. de 2 ori pe zi si cred ca vei vedea rezultate. Si incearca si unguent cu aloe.

3 răspunsuri:
| TheDaffodil a răspuns:

Ai spus ca te speli foarte des pe maini... Ei bine, sapunul in exces usuca pielea, fie ca este un sapun cremos sau nu. Hidrateaza-ti pielea folosind o crema, mai ales cand iesi afara in vant. Cineva ti-a recomandat mai sus cremele de la Neutrogena. Incearca-le, sunt foarte bune happy

| Sisi0748 a răspuns:

Buna! iti recomand Cremă hrănitoare pentru mâini Nourishing Hand Cream for Dry Hands de la Oriflame, dupa ce o vei folosi vei fi f. multumita http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=11287

| MùsèCaise a răspuns:

Salut! si eu am patit la fel ca si tine.Foloseste o crema hranitoare pentru maini dimineata si seara.Iar dupa ce te dai cu crema nu te mai spala pe maini.Fa asta inainte.Pe mine m-a ajutat.