| ViseColorate_4467 a întrebat:

Am mainile aspre.Ma dau cu crema hidratanta de maini speciala pentru sezonul rece, insa nu ma ajuta, tot uscate si aspre le a. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Foloseste crema de maini de la Garnier(e foarte buna) e pentru piele uscata si foarte uscata(un ''tub'' rosu si unul roz) bafta!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foloseste crema pentru maini " body "de la Faberlic, crema cu glicerina, deasemeni ulei de masline e bun, zeama de lamaie catifeleaza pielea, alege pe cea care iti foloseste, pentru mine toate sunt bune.

daniela
| daniela a răspuns:

Incearca ceva hidratant cu vitamina A si galbenele

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Bea mai multa apa, mananca si multe fructe, + morcovi, varza si treci si pe la dermatolog!

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Buna! Crema de galbenele este cea mai buna! Sau daca nu gasesti incearca de patlagina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai foloseste un gel exfoliant, un scrub pentru corp pentru a elimina celulele moarte de la suprafata pielii, dupa care aplici o crema hidratanta. Oricata crema ai pune pe maini datorita celulelor moarte nu vei simti pielea hidratata deoarece vei hidrata doar celulele "decedate" si crema nu mai ajunge la celulele vii si sanatoase fiind "mancata" de cele moarte. Sugestie: lotiune hidratanta pentru maini si corp de la Body Series ( Amway), este un produs concentrat ce poate fi folosit pe tot corpul, formula non-grasa, delicata pentru toate tipurile de piele contine proteine din ovaz, ingredient natural care contribuie la ingrijirea epidermei. 400ml. Te pot ajuta doar sa-mi spui. Cu prietenie Corina