| BubblesDoubleS a întrebat:

Deci nu imi fac parul cu placa si nici nu il usuc cu feonul dar parul meu continua sa se distruga. Adica? Adica varfurile mele mereu se deterioreaza se despica si parul meu niciodata nu creste mai lung de umeri. Am incercat ulei de ricin si masline. Uleil de ricin a fost cat de cat ok dar nu suficient. Sampoane folosesc syoss sau wash and go(Mai mult syoss repair). Ce sa ii mai fac?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Renunta la placa pentru ca altfel nu o sa reusesti sa ai un par sanatos, taie periodic din varfuri si incearca samponul Favisan...este pentru cresterea parului

| BubblesDoubleS explică (pentru mona):

Am spus ca nu folosesc placa si nici feon

| mona a răspuns (pentru BubblesDoubleS):

Scuze,am inteles eu gresit

| BitchImfabulous a răspuns:

Probabil parul tau are nevoie de hranire. Foloseste o masca cu ulei de masline, vitamina a ( o iei de la farmacie ) si galbenus de ou. O ti inainte de spalare 1 ora 2.

| lumy4u a răspuns:

Nu creste niciodata pentru ca varfurile despicate nu ii da voie sa creasca.el creste la radacina 1 cm, 2 pe luna dar se rupe la varfuri si lungimea ramane aceeasi.de aceea trebuie neaparat sa tunzi varfurile la cateva luni, doar putin, 3 cm..si vei vedea ca iti va creste parul! crede-ma, stiu ce vorbesc

| BubblesDoubleS explică (pentru lumy4u):

Am inceput sa ma tund mai des. sa vedem de-acum. Problema e ca de obicei chiar si dupa 2 saptamani dupa ce ma tund parul meu e deja deteriorat..am si firul de par subtire

| lumy4u a răspuns (pentru BubblesDoubleS):

Eu folosesc samponul l'oreal elseve total repair si e foarte bun, si masca din aceeasi gama, in loc de balsam, aplici masca de fiecare data cand te speli.Atentie: niciodata sa nu aplici masca pe parul foarte ud, te speli cu sampon, apoi iti storci bine parul intr-un prosop, dupa care aplici masca si o lasi sa actioneze macar 5-10 min. daca parul este prea ud, masca va intra in apa, nu in firul de par! :*

| tinka1 a răspuns:

Buna. Parerea mea este sa te frezezi in fiecare luna varfurile. Si sa folosesti samponul, balsamul, protectorul si fixatorul de la CHI. Este o firma foarte buna. Eu am parul mai lung de mijlocul spatelui si il usuc cu feon-ul dupa fiecare spalare si apoi il indrept cu placa. Folosesc placa CHI si uscatorul CHI. Parul meu natural e pufos si valuros la varfuri si imi sta super indreptat, asa ca timp se 3 ani nimeni nu mi-a vazut parul natural, todeauna il indrept. Si parul nu e ars. Adica poate doar 10% din tot parul ( foarte putin ). Adica sa luam in considerare ca il usuc si indrept parul zilnic timp de 3 ani. Placa a costat aprox. 850 lei. De fapt eu am luat-o cu 185 euro. Dar meritawinking sper ca te-am ajutat. Fundita ^_^?