| anonim_4396 a întrebat:

Deci prin iunie mi-am facut vârfurile roșcatei nu mai tin minte ge marca de vopsea ea, iar în august am luat hotărârea de a ma vopsii toată roșcat am luat SYOSS ( 4-23 roșcat burgundy) nu mi-a iesit cum am vrut dar am acceptat intr-un final, faza e că mi se părea că nu sa prind nici chiar bine de păr, acum părul meu e ca o matură și cand e ud am senzatia ca e ca mătase a de la porumb cand e vede si nu imi sta in nici un fel e ca o matură, ce ar trebui să fac, as vrea sa il tund credeti ca o sa se mai aranjeze, nu stiu ce sa mai fac ma spăl de 2 ori pe saptamana, credeti ca e din cauza vopsele? Dau funda

Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Ce comentarii pe aici laughing
Stai liniștita, e de la vopsea, e absolut normal sa se usuce, pana la urma parul e ceva mort, singurul lucru viu din el e rădăcina, deci trebuie sa îl îngrijești ca sa arate bine.
Și eu am parul vopsit/decolorat și pe lângă asta mai folosesc și placa și uscătorul dar totuși nu arată ca o matura.
Soluția? Măști cu uleiuri (de care vrei, de măsline, de cocos, eu prefer de cocos dar poți sa combini și mai multe uleiuri), poți adauga și galbenus de ou și miere dacă ai, e și mai bine, o data pe săptămâna sau de mai multe ori dacă poți. Neaparat sa lași masca asta câteva ore, dacă poți o noapte întreaga e perfect. Apoi șamponează bine sa iasă uleiul din par și aplici un balsam sau o masca din comerț pe care o lași 5-10 min, te clătești apoi cu apa (fără șampon acum ca dispare efectul balsamului) și o sa se vadă rezultate. Eu garantez ca parul o sa arate mai bine. Dacă nici după asta nu îți place, poți sa îl tunzi.

2 răspunsuri:
| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Daca spui ca parul tau este asa eu zic sa te tunzi cat se poate de scurt si o perioada sa renunti la vopsitul parului. Esti frumoasa asa cum te-a lasat Dumnezeu. De ce voi femeile cautati intotdeauna sa aratati altfel decat sunteti? Fata mea are 32 de ani este deja o mamica si e inca frumoasa ca in adolescenta. Rar foloseste rujul fardurile rimelul, conturul... are de toate dar nu prea le foloseste. nu si-a vopsit parul niciodata foloseste doar un singur sampon cam de 2 ori pe saptamana, eu nu sunt de principiu asa de des. Spalatul parului o data la 7 zile e suficient, doar daca parul e prea gras merge si de doua ori pe saptamana.
Daca tu esti fata din fotografie, chiar est super draguta. asculta-mi sfatul si tunde-te, parul creste si n-ai sa regreti. mult succes. Luna asta astazi e ultima zi cand poti sa-l tunzi, daca nu-l tunzi astazi asteapta inca 25 de zile
Iti trimit aici un calendar ce te v-a ajuta:
https://ro.rhythmofnature.net/......mbrie-2017
calendarul este pe luna octombrie, luna viitoare cand il deschizi, sub banda portocalie din partea de sus gasesti in dreapta luna Noiembrie
Mult succes!

| Knokout a răspuns:

Este din cauza ca ai amestecat cele 2 vosele de marca diferita
Incearca sa te vopsesti din nou cu o culoare mai usoara

| Rox1997 a răspuns (pentru Knokout):

Mai usoara cum ar fi?