| mikafrumi223 a întrebat:

Buna dragilor. as vrea si eu sa stiu cum pot scapa de matreata am fososit toate sampoanele si din tara si din afara dar nu merg si cu recomandarea medicului.As vrea ceva traditional imi spuneti?

Răspuns Câştigător
| ang31989 a răspuns:

Buna! Si eu am avut problema asta mult timp si mi -am cumparat nizoral, acum nu se mai fabrica dar se gaseste un inlocuitor tot pe baza de ketoconazol ( dan free), sa stii ca si dercos de la vichy da rezultate bune (in general produsele dermato cosmetice dau rezultate bune), cat despre metodele traditionale poti incerca clatirea cu otet( pui intr-un lighean apa cu 2-3 linguri de otet si aplici, nu mai clatesti cu apa, tamponezi cu un prosop si il usuci)
Mult succes!

| ang31989 a răspuns (pentru ang31989):

Aaa si am uitat, poate ar trebui sa faci si un tratament intern cu ketoconazol(tablete)

| mikafrumi223 explică (pentru ang31989):

Aha mersi!

8 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu.Il gasesti la supermarket, costa in jur de 1leu.
O lingurita de bicarbonat la fiecare clatire.

| Neverwas a răspuns:

Incearca sa folosesti un shampon cu urzici. E cel mai bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Din cate am inteles, o lingura de bicarbonat de sodiu la 1L de apa ar trebui sa te ajute, eu nu am matreata, dar asa am inteles de la o asistenta, a facut si baiatul ei care are 15-16 ani si asa a rezolvat problema. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a mers cu Nizoral dar poti cauta pe google masti naturale pentru matreata. Eu nu le-am incercat, am incercat doar una cu galbenus de ou si miere care a fost perfecta pentru parul gras, pentru matreata scap mereu cu tratamentul ala.

| alezander12 a răspuns:

Otetul de mere

| rezzonel a răspuns:

Otetul alb, Listerina, Otet de mere, Ulei de arbore de ceai, Menta, aspirin [ 2 -3 ] Bft