| Abstract112 a întrebat:

Buna esta adevarat ca bicarbonatul ajuta la albirea dintilor? daca da stiti si cum se foloseste?big grin

Răspuns Câştigător
| IrinaIvashkov a răspuns:

Heey`

Da, intra`adevar pentru mine bicarbonatul a devenit ca ochii din cap nu exista zi in care sa nu-l folosesc, ma spal pentru inceput cu putina pasta de dinti ma clatesc aboi vars pe periuta putin bicarbonat dupa care ma spal bine bine, nu mananc nimic timp de 15 min si dintii mei sunt pentru 24 de ore albi ca zapada

Bafta

5 răspunsuri:
| BlogVitaClub a răspuns:

Eu stiam de sarea de lamaie

| Abstract112 explică (pentru BlogVitaClub):

Mersi mult de sfat :X:X:X sper sa imi fie de folos :*

| Ralucyk a răspuns:

Da! E adevarat ca asas e zice dar nu stiu sigur daca merge. In orice caz inmoi periuta in apa dupa o bagi in dicarbonat si dupa daca vrei sa ii dai un gust mai bun ( e foarte najpa ) pui si pasta de dinti... sau poti sa faci si invers mai intai iti pui pasta de dinti pe periuta si dupa o bagi in dicarbonat... SPER SA ITI FIE DE FOLOS!

| AleeDreamss a răspuns:

Da asa este, dar nu in cantitate foarte mare. Daca vrei sa folosesti, iti pui pe periuta de dinti odata pe zi. happy.

| Abstract112 explică (pentru AleeDreamss):

Multmesc mult :*:* sper sa imi fie de ajutor happy