| BeLyNdA a întrebat:

Stiti o metoda pentru albirea dintilor? Sau sa imi ziceti un site cu instructiuni. Funda +vot!

P.S Am auzit ca bicarbonatul de sodiu ajuta.Este adevarat?(vreau raspunsuri de la cei care l-au incercat)

Răspuns Câştigător
| Xeniaa a răspuns:

NUUU sa nu flosesti bicarbonat de sodiu..eu am folosit si dintii mei au devenit mai sensibil ma dureau tare si cand beam ceva simteam ca imi cadsad

Eu am intrebat la stomatolog si a spus ca poate sa ma dea cu ceva si dintii se albesc cu 2 nuante si costa 60 lei.
poti sa intrebi si u pentru mai multe detalii. funda daca consideri k te-am ajutat.pup si ai grija de dintii tai

7 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Si sarea ajuta.In afara de asta trebuie sa te speli pe dinti regulat, adica cel putin de 2 ori pe zi, dimineata si seara.Eu ma spalam de 3 ori pe zi si dintii chiar se albisera, cu orice fel de pasta de dinti.happy

| BeLyNdA explică:

Multumesc pentru raspunsuri, dar din pacate nu pot da funda tuturor, dar am dat vot tuturor.

| tapeee a răspuns:

Daca te vei spala cu o pasta de dinti buna timp de 2 saptamani de cel putin 2-3 ori pe zi si spalat ca lumea vei vedea efectele.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......-sfaturi/.

| arual93 a răspuns:

Eu am incercat bicarbonatul de sodiu si nu a functionat, in schimb folosec Colgate Max White One Active si dintii sunt mai albi.

| YourArt a răspuns:

Pai la fel si dinti ei erau putin galbeni si indiferent ce fel de pasta de dinti folosea nu reuseam sa ii albesc dar tata ia cumparat o pasta de dini Paste Del Capitano si dinti mei au devenit mul mai albi P.Stongueasta de dinti era din Italia