| Maria098 a întrebat:

Este a treia luna în care îmi vopsesc parul, iar de o luna mi se uleiaza foarte repede, după o zi, doua după spălare. Am încercat diferite șamponuri dar fără nici un rezultat. Vreun sfat, va rog?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca samponul syoss pentru par gras. Eu il am pe cel verde.
http://www.retailers.ro/wp-content/uploads/2015/02/Syoss.jpg

E posibil ca scalpul tau sa fie foarte uscat din cauza vopsitului si din cauza asta sa produca mai mult sebum deci poti sa prepari niste masti de par si scalp sau sa aplici direct la radacina miere cu ulei de masline pentru 2-5 ore.

| Maria098 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc. Voi încerca măștile

| Maria098 explică:

Mulțumesc mult amândurora. O sa încerc ambele variante

| Dory444 a răspuns:

Cumpara din farmacie ulei de ricin, nu numai ca iti va creste parul mai rapid dar il va si intari.Foloseste l inainte cu o ora de a face baie,il aplici pe par, masezi, apoi dupa intervalul stabilit, te clatesti, si ar fi recomadarea mea sa te speli cu sapon de bebelusi. Sper ca te am ajutat! happy

| Maria098 explică (pentru Dory444):

Mulțumesc mult. O sa încerc