| Dinara a întrebat:

De la o vreme imi cade foarte mult parul, după ce fac baie, folosesc diferite șamponuri dar nimic nu ma ajuta, vreu niște sfaturi ce sa fac si de ce imi cade, poate cineva are aceeași problema
Mi au fost recomandate pastilele forcapil, cineva a încercat? Exista efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Incearca tonicul de la PARUSAN!

| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Caderea parului poate avea diverse motive insa in principal, stresul este cel mai frecvent. Deci daca esti stresat/a, poate din aceasta cauza iti cade parul.Ori ai problema cu glanda tiroida si acest motiv accelereaza caderea parului ceea ce este o problema. Deci cel mai bine du-te la un medic daca vezi ca nici pastilele acelea nu-si fac efectul, pentru ca pot fi alte cauze.