Întrebare recomandată | RB26DETT a întrebat:

Salut, cum fac sa opresc caderea parului? Am incercat diferite samponuri dar fara rezultat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fa-ti o masca cu ulei caldut de ricin! Se pune la radacina parului doar si se lasa cateva ore, dar functioenaza si daca il tii pe par 1 ora.
Apoi se spala parul cu sampon de 2-3 ori, ca sa iasca tot uleiul, se clateste parul si totul este ca inainte, doar ca in timp, ricinul intareste radacina firului de par.

7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ești băiat. Lipsa sau surplusul de testosteron Îți aduce probleme. Glandele endocrine se pot deregla ușor. Activitatea sexuala, mâncarea, obiceiul prost de a lenevi, schimbările climatice duc la disfuncții. Eu zic ca ar trebui sa mergi regulat la endocrinolog, chiar și sănătos fiind.

| alinadianaaa a răspuns:

Eu am folosit sampon de cal, chiar daca suna putin ciudat dar la mine si-a facut efectuI, il gasesti la farmacie veterinara

| JoleneSth20 a răspuns:

Încearcă un complex de vitamine și multiminerale pentru păr și unghii. Le găsești în farmacii. Găsești unul foate bun și la Oriflame.

| EugenEB a răspuns:

Parusan.

| tzuria79 a răspuns:

Foseste Parusan, cel mai bun sampon.

| ExEquTeR123 a răspuns:

Iti dai cu sperma in par.