| Andreea0612 a întrebat:

Este adevarat ca dupa ce iti dai jos aparatul dentar fix si incepi sa porti aparatul dentar de noapte sau nici un fel de aparat, dinti revin la forma initiala sau se stramba putin?

3 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Nu, nu este adevarat. Daca ar fi asa, cine si-ar mai pune aparat dentar?

| Leylla a răspuns:

Hei buna! Eu port inca de mica aparat dentar. Am schimbat pana acum vreo 4-5! laughing Am purtat acum 3 ani aparat fix si dupa ce l-am dat jos(l-am purtat 2 ani) sa stii ca si eu am avut un fel de aparat de noapte.L-am purtat la inceput, dar dupa aceea nu l-am mai purtat niciodata, pentru ca nu vedeam sensul la o chestie facuta din plastic transparent! Era o tampenie!
In legatura ca dintii se stramba dupa sa stii ca este adevarat! Eu una am caninii putin iesiti in lateral, fata de ceilalti! Deci, purtarea unui aparat nu inseamna ca imi indrept dintii si apoi gata!
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| mihaelaalol a răspuns:

Nu.Eu de exemplu port in fiecare noapte acel aparat(si de aceea dintii nu se stramba).Cam asta e rolul lui.Sa iti pastreze dintii drepti.
Funda?!