| Ana140 a întrebat:

Este bun snurul din matase pentru bratari handmade cu link din argint?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Pentru bratari se folosesc 2 tipuri de snur: snur de matase sau ata cerata. Ata cerata e mai rezistenta in timp dar snurul de matase arata mai bine dupa parerea mea. Trebuie sa fie de 0, 8 mm sau de 1 mm. Poti si mai gros dar eu ti-am spus cum ar fi ideal. Si vezi ca snurul de matase e cam scump. Daca gasesti snur de matase la mai putin de 1 lei/m inseamna ca e snur de matase sintetica.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Dar asta nu inseamna ca nu e bun si cel de matase sintetica. Adica eu pana acum numai snur de matase sintetica am folosit happy

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E bun

| Celcestietot a răspuns:

Eu stiam ca este si ca au un aspect foarte placut happy!