| raegan a întrebat:

Eu am pielea sensibilă și observ și anumite semne de cuperoză (niște venișoare, nu neapărat roșeață -în zona nasului și pe obraji). Eu nu mă machiez deloc și aș dori să știu cum ar trebui să îmi îngrijesc tenul fără a face mai mult rău decât bine. Știu că unele produse pot să facă mici tăieturi pe piele sau în timp să îmbătrâneasca tenul, nu să îl ajute. Ce mi-ați recomanda având în vedere că tot ce vreau este să îmi curăț tenul și să folosesc ceva cremă de protecție solară? Ce brand-uri de cosmetice considerați că sunt de încredere?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Avand o problema cu tenul, te sfatuiesc sa mergi la un dermatolog care sa iti recomande produse speciale pentru tipul de ten pe care il ai. In general trebuie sa folosesti produse dermatocosmetice, din farmacii.

| wonderwoman123 a răspuns:

Poti incerca Clinique, Benefit, La roche Posay sau daca vrei ceva mai "natural" poti incerca Kiehl's. Sau daca doresti ceva mai "profesional" sa zicem, poti incerca produse de la The Ordinary.