| Dia a întrebat:

Eu am tenul mai deschis. cred ca e tip 2.
Vreau sa merg la solar, sa ma colorez putin.
Dada...stiu riscurile, dar totusi... ar fi prea mult sa stau 10 minute la prima sedinta?(Sa folosesc si crema pentru. protectie solara?)
Multumesc mult.
:*

Răspuns Câştigător
| cflori a răspuns:

Nu stiu cum e posibil sa mergi 15 minute din prima, cum am citit in mesajele anterioare fara sa te arzi sau macar sa te usture pielea a2a zi.
In fine, daca nu ai mai fost pana acum la solar te sfatuiesc sa intri la 6 minute. Unele saloane au si diferite creme pentru accelerarea bronzului.
N-o sa se vada din prima dupa cele 6 minute acestea sunt mai mult pentru a-ti pregati pielea.Peste 2 zile, in niciun caz in urmatoarea zi du-te din nou, dar la 9 minute.Ai sa vezi rezultate mai mult ca sigur. Daca vrei ca bronzul sa ti se intensifice peste alte cateva zile mai baga 9 minute, apoi poti incerca si 12 minute fara probleme.
Iti recomand sa mergi la solarul de stai in picioare, te bronzeaza mai uniform.
Si stai linistita ca nu o sa faci niciun cancer de la cateva sedinte.

| Dia explică (pentru cflori):

MERSI :*.
Singura problema este ca la sala unde are soalr (in picioare) nu ma primeste, pentru ca am sub 15 ani straight face.
Si deci o sa trebuiasca sa ma duc unde ma primeste. si nu stiu daca unde o sa ma duc sunt solare in picioare. tongue
Mersi mult inca odata >big grin

| cflori a răspuns (pentru Dia):

Cu placere!
Lasa ca decat deloc e bun si acelabig grin, dar sa fi atenta sa fie un loc ingrijit.
Pupici

5 răspunsuri:
| 0Andrei1 a răspuns:

Foloseste creme si mergi la plaja. de la solar poti sa faci cancer.

| crissa20 a răspuns:

Este cam mult 10 minute, ai putea sa incerci sa stai 6 minute pentru inceput

| Andradaadu a răspuns:

Depinde de organismul tau, solarul nu are ce sa-ti faca la acele 10 minute, poti sa te duci eu m-am dus si prima data am stat 15 minute.